Як зберігати садовий інвентар

Для того, щоб лопати, граблі та інші інструменти служили вірою і правдою не один сезон, необхідно ретельно доглядати за ними, особливо після осінніх робіт. Дізнайтеся, як зробити це правильно.

Як зберігати садовий інвентар

Правила очищення

Проблем з очищенням інвентарю в літній період, як правило, не виникає: земля швидко підсихає і обсипається. Восени ж провести ці роботи набагато складніше, адже земля щільно прилипає до лез, а на держаках часто залишаються і бур’яни, і сміття. Не можна залишати їх у такому вигляді – ретельно очищайте та просушуйте інструменти.

Не менш ретельним має бути й огляд лопат, сапок, вил перед відправленням їх на зимовий відпочинок. Якщо на металі з’явилася іржа, її потрібно обов’язково відчистити.

Крім того, варто подбати про своєчасне заточування інструмента. Заслуговують на увагу і його дерев’яні держаки, які необхідно змастити лляною олією (можна і соняшниковою). Такий догляд дозволить їм довго не розсихатися.

Усі ріжучі частини бажано перед зимівлею змастити солідолом або мастилом. При огляді бензо- й електромеханічного інвентарю потрібно уважно перевірити всі кріплення – скоби, шурупи, а також різьбові з’єднання, цілісність шнурів живлення.

Крім того, не можна залишати інвентар із рештками палива – карбюратор повинен бути абсолютно чистим.

Місце виділіть сухе

Для зберігання будь-якого інвентарю потрібно виділити сухе місце, в яке не потрапляють сонячні промені. Це дозволить вберегти інструменти від корозії металу та пересушування дерев’яних частин.

Садовий інвентар можна підвішувати на стіни сараю на гачки, а можна акуратно складати в чистий і сухий ящик. Ще один чудовий варіант для зберігання – дерев’яні полиці.

Будь-який ріжучий інструмент бажано попередньо загорнути в чохли. Дрібний (ножівки, садові ножиці) можна складати в рукава старих спецівок.

Садові шланги можна акуратно зберігати, намотуючи на барабан або на кілька кілочків, попередньо вбитих у стіну сараю.

«Погляд часу» №46-11.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *