Як збільшити розмір уже нарахованої пенсії?

Розмір пенсії залежить від зарплати, яку отримував громадянин, та від наявності та тривалості його страхового стажу. Як збільшити розмір уже нарахованої пенсії, розповіли у ПФУ.

Як збільшити розмір уже нарахованої пенсії

Якщо у Пенсійному фонді (у Реєстрі застрахованих осіб) є повна інформація про трудовий стаж українця, і цього стажу вистачає для отримання пенсії, то пенсія після досягнення 60-річного віку йому призначається автоматично.

Якщо ж у Реєстрі немає всіх відомостей про трудовий стаж, а в більшості випадків їх нема, або їх не вистачає, то ці відомості треба подати. Це можна зробити до досягнення пенсійного віку, а коли пенсійний вік настане, потрібно буде лише подати заяву щодо призначення пенсії.

Збільшити розмір пенсії можна шляхом відтермінування виходу на заслужений відпочинок. Щоб відтермінувати пенсію, потрібно ще до досягнення пенсійного віку повідомити про це органи ПФУ. Адже якщо у Реєстрі є повні відомості про страховий стаж, і заяви щодо відстрочення пенсії не буде, то її виплату призначать із 60 років автоматично.

Якщо в Реєстрі немає всіх відомостей про страховий стаж, і людина не звертається за призначенням пенсії, то вважається, що вона виявила бажання відтермінувати вихід на пенсію.

Для того, щоб збільшити розмір пенсії, потрібно не лише її відтермінувати, але й обов’язково офіційно працювати після досягнення пенсійного віку. Лише в такому разі ваша відтермінована пенсія щомісяця зростатиме.

Яким чином зростатиме відтерміновна пенсія на 0,5 % за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи від місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відтермінування виходу на пенсію на термін до 60 місяців, на 0,75 % за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи від місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відтермінування виходу на пенсію на термін понад 60 місяців.

Тобто, якщо ви вийшли на пенсію за віком через рік, за цей період ваша розрахункова пенсія зросте на 0,5 % х 12, тобто на 6 %. Якщо відстрочите пенсію на 5 років, ваша пенсія збільшиться на 0,5 % х 60, тобто на 30 %.

«Погляд часу» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *