Як збирати насіння майорів

Як збирати насіння майорів
Як збирати насіння майорів

Збирати насіння майорів (циній, майорців) нескладно – для цього потрібно лише вибрати красиву квітку і, дочекавшись, коли вона повністю відцвіте і висохне, зрізати її. Врахуйте, що для повного визрівання насіння необхідно багато часу – близько 55-65 днів.

Висохлу квітку з коричневою насіннєвою корзинкою після зрізування можна додатково підсушити.

Після цього треба обережно потягнути за пелюстки і вибрати з центру корзинки в основі квітки насіння.

Вибравши насіння, ви можете помітити, що в одній насіннєвій корзинці розміщено відразу кілька його видів: щитоподібне плоске, гостре списоподібне трикутної форми і витягнуте насіння з гострим шилоподібним хвостиком. Із цих різновидів найчастіше виростають різні види майорів, тому краще розсортувати кожен вид окремо.

Із насінин-щитків із виїмками на краю виростають прості майорці (не махрові), навіть якщо батьківська рослина була махровою. Насінини-списики здебільшого також проростають у немахрові чи напівмахрові квіти.

А от третій вид – сильно витягнуте насіння із сірим язичком шилоподібної форми – перетворюється на чудові пишні махрові майори. Як правило, це насіння розташовується у зовнішніх рядах насіннєвої корзинки.

Насіння сортують, ще раз просушують і складають у паперові пакети на зберігання. Сортування важливе у тих випадках, коли ви твердо вирішили розмножувати на своїй ділянці лише один вид майорів – прості чи махрові. Зберігати його, як і все інше насіння квітів-однорічників, слід у сухому, прохолодному темному місці, не допускаючи утворення цвілі чи грибкових захворювань. Схожість насіння зберігається протягом 2-4 років.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *