Як збирати обліпиху

Як збирати обліпиху
Як збирати обліпиху

Зазвичай на початку вересня починається збір ягід обліпихи. Збір плодів обліпихи – досить трудомісткий і не дуже приємний процес, оскільки плоди дрібні, на короткій плодоніжці, зібрані у щільні качани, а шкірка у багатьох сортів тонка. Плоди при зборі роздавлюються і роз’їдають шкіру. До того ж дерево має шипи.

Порядок роботи при збиранні врожаю обліпихи такий. Спочатку вирізають сухі гілки. Потім так звані сліпі качани, тобто ті, що не мають пагонів продовження чи пагони ці дуже слабкі, маленькі. Вони, як правило, знаходяться у середині куща.

Після цього під кущем розстеляють плівку чи тканину. Підвісивши на нижню гілку перевернуту парасольку, починають знімати плоди. Це роблять великим і вказівним пальцями обох рук, рухом від початку гілки до її вершини. При русі у зворотному напрямку руки будуть колотися шипами.

Збирати плоди можна також і в лоток, прикріплений на поясі.

Садівники придумують різні інструменти для полегшення збору обліпихи. Поки найбільш вдалим є пінцет із сталевого пружного дроту. Кінці пінцета з’єднані волосінню завтовшки 0,2-0,3 мм або капроновою ниткою. Волосінь охоплює плоди і при невеликому натиску зчісує їх у лоток один за другим. Більшість плодів при цьому знімається з сухим відривом.

А ще за допомогою сталевого дроту і дерев’яної палиці можна виготовити петлю з ручкою (див. малюнок). Для більшого ефекту дріт у верхній частині петлі можна сплюснути і заточити. Дріт прикрутити до дерев’яної ручки і трохи зігнути. Ягоди захоплюються петелькою, зрізаються і падають у підставлену тару.

Після збирання урожаю у рослин старше семи років рекомендується зрізати третину чи половину плодоносних гілок, залишаючи пеньок не більше 8 см.

Слід також обрізати гілочки, що закінчуються колючкою чи декількома листочками.

Зрізані і поламані гілочки, зірване листя не викидайте, а засушіть, щоб приготувати взимку вітамінний чай.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *