Як зібрати насіння огірків на посадку

як зібрати насіння огірків
Як зібрати насіння огірків на посадку

Повірте, тепер цей незвичайний спосіб збору огіркового насіння ви будете використовувати завжди.

Перше і головне правило: перед тим, як зібрати насіння огірків на посадку, обов’язково з’ясуйте, це сорт чи гібридна форма. Якщо у назви сорту позначка Р1 – то це вже не сорт, а гібрид, і особливих надій на зібране насіння з цих начебто «сортів» покладати не варто, які б чудові властивості вони не мали. Якщо ж це сорт, то сміливо приступайте до збору насіння.

Як правило, насіння гарбузових культур дають найкращий урожай на 2-3-й рік після збору. У такому випадку утворюється більша кількість жіночих квіток, а значить, і більша кількість плодів.

Але є досить нехитрий спосіб збору якісного насіннєвого матеріалу огірків – у такому випадку урожай вам забезпечений, і чекати кілька років не буде необхідності.

Правила збору насіння традиційні. Перш за все, для збору насіння відбирають огірки, у яких насіннєва камера 4-камерна, – з такого насіння виростають жіночі квітки, які потім перетворюються на чудові огірочки. Рекомендується відбирати насіння з передньої частини насінної камери, а задню (де був хвіст), приблизно 1/3 частина огірка, для цих цілей не використовувати, оскільки з насіння задньої частини виростають гіркі плоди.

Отже, як же збирати насіння огірків на посадку за незвичною методикою? А тут усе просто – трохи затягнуті терміни, аж до того, що насіннєві плоди повинні пережити перші заморозки, тоді вони проходять своєрідну стратифікацію, переживши високі температури влітку і більш низькі восени, і вже у перший рік після збору дають рясний урожай.

Для збору насіннєві плоди розрізають уздовж, насіння з мезгою витягують і поміщають у пластикову чи скляну ємність, заповнюючи її на 2/3.

Ємність ставлять у досить тепле місце на два дні для бродіння, після чого ретельно перемішують насіння, доливають доверху водою і знову перемішують.

Верхню рідину з мезгою зливають, залишаючи насіння, і так процедура промивання повторюється кілька разів, поки на дні не залишиться чисте насіння.

У  випадку, якщо насіннєва оболонка не відділена, а насіння висушене, вони як би цементуються, і сходів не буде. Ось така  дуже проста порада.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *