Як зібрати насіння помідорів

Як зібрати насіння помідорів
Як зібрати насіння помідорів

Насіння помідорів варто обирати не з гібридів. Збирають плоди для насіння лише з двох нижніх китиць центрального стебла. Оскільки на будь-якій ділянці «працюють» бджоли – завжди можливе перехресне запилення і виникнення гібридів. Квіти нижніх китиць цвітуть першими, у травні, коли бджоли ще не надто активні і ризик гібридизації менший. Не варто збирати перестиглі помідори. Їхнє насіння може виявитися вже пророслим і на наступний сезон не зійде.

Якщо сорт помідорів середніх розмірів, не потрібно вибирати для насіння найбільші плоди. Швидше за все, великий екземпляр виріс завдяки вдалому поєднанню природних умов і правильному догляду.

Помідори розрізають навпіл упоперек. Руками акуратно вичавлюють сік. Після цього вибирають насіння у невелику ємність. Відтак уміст ємності заливають водою не вище рівня всієї маси. Залишають на 2-4 доби. Бажано час від часу перемішувати масу. Коли на поверхні з’явиться цвіль і газові бульбашки, насіння треба промити.

До цього часу всі повноцінні насінини вже «сидять» на дні і сміття, що плаває зверху, можна спокійно викидати. Після цього долийте трішки води і знову розбовтайте «кашку» з насінням. Спливе ще частина «пустушок», які треба викинути. Зробіть так кілька разів, поки не побачите в ємності тільки чисте насіння помідорів і мінімум води. Останню партію витрушують на чисту марлю і максимально, але акуратно відтискають.

Потім потрібно зробити розчин мила: 1 ст. л. 72 %-го господарського мила натерти на тертці, залити водою і перемішати. Коли розчин стане білим, на півгодини опустіть насіння. Замість мила можна використовувати рожевий розчин марганцівки чи мідний купорос. Після того, як промиєте насіння, його потрібно розкласти на аркуш паперу в один шар. Сушити на сонці, періодично перевертаючи. Підсушене насіння треба розкласти у пакетики з паперу, обов’язково вказати сорт та рік збору.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.