Як зібрати два врожаї огірків

Це цілком реально, головне – застосувати маленьку хитрість. Другий раз сіяти не доведеться, й інша розсада не знадобиться. Потрібно всього лише виростити додаткові корені, що робиться просто і без особливих зусиль.

Як зібрати два врожаї огірків

У червні зазвичай ці рослини вже випускають довгі батоги. Кожне з таких стебел треба щільно притиснути до ґрунту. Які не піддаються – закріпити мотузкою з кілочком або невеликим вантажем. Після цього їх необхідно полити.

Днів через сім у цих пагонів з’являться додаткові корені. Кілочки і вантаж треба прибрати. Бадилля стане набирати силу на очах – адже завдяки додатковому корінню воно отримає більше поживних речовин, що і посприяє дозріванню величезної кількості плодів.

Однак це ще не все. Важливе також своєчасне пасинкування огірків. Воно допоможе виростити у два, а то і в тричі більший урожай. Видаляти потрібно жируючі пагони в пазухах перших п’яти-восьми листків і зав’язі в пазухах перших двох-чотирьох листків. Це робиться гострими ножицями або ножем обережно, щоб не пошкодити інше листя, зав’язі і стебло. Після чого добре б обробити зріз зеленкою – для захисту від інфекцій.

Не варто забувати і про мульчування. Для цього підійдуть і гній, і перепрілі тирса, солома, торф. А ось скошену траву застосовувати не можна: від неї рослини можуть підхопити різні гнилі. Шар мульчі потрібно укладати так, щоб вона не зіштовхувалася зі стеблами.

Крім того, небажано перетримувати дозрілі плоди на батоги. Чим більший їхній розмір, тим меншим може виявитися урожай, а частий збір плодів допоможе збільшити їхню кількість.

Не останню роль відіграють також штучне запилення і розпушування ґрунту. Огіркам необхідне ґрунтове повітря, при його нестачі рослина почне повільніше рости, зав’язі будуть обсипатися. А ще раз у два тижні потрібно підгодувати рослини сумішшю молока і води (у пропорціях 1 : 2).

«Уют» №26-24.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *