Як зібрати насіння помідорів для домашнього «посівмату»?

Якщо ви хочете зібрати насіння з помідорів, то для початку потрібно правильно відібрати материнську рослину, з якої згодом збиратимете плоди.

Як зібрати насіння помідорів

Кущ помідора має відповідати трьом вимогам:

  • бути розвиненим, із потужним, правильно сформованим стеблом і здоровим листям;
  • без ознак хвороб чи слідів ураження шкідниками;
  • із плодами на двох нижніх стеблах.

Як правильно зібрати насіння помідорів?

Акуратно розрізаємо плід на дві чи чотири частини. Серединку томата вичищаємо ложкою в окрему банку. Шкірка з перегородками нам більше не знадобиться, а рідину з насінням відправляємо на ферментацію.

Для якісної ферментації насіння банка має бути обов’язково з плодовою рідиною. Деякі сорти томатів дають дуже м’ясисті, щільні плоди з товстою шкіркою та перегородками майже без рідини. У цьому випадку в банку з насінням можна додати зовсім небагато кип’яченої води і ретельно перемішати до кашки.

Тару з насінням потрібно накрити марлею та прибрати у тепле місце (22-24 °С). Зазвичай вистачає двох діб. У результаті, рідина світлішає, а живе насіння опускається на дно банки.

Тепер треба промити насіння. Спочатку зливаємо верхню частину з плівкою, сміттям, порожнім насінням. У банку додаємо чистої води, перемішуємо і знову даємо насінню осісти на дно. Потім беремо ситечко і проціджуємо весь вміст. Насіння ретельно промиваємо чистою проточною водою.

Насіння перед сушінням потрібно продезінфікувати. Найпростіше для цих цілей використовувати слабкий розчин марганцівки. Промите водою насіння просто поміщаємо в нього на 15 хв. Після цього дістаємо і відправляємо його на просушування.

«Погляд часу» №37-8.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *