Як змінити спосіб отримання пенсії?

Як змінити спосіб отримання пенсії
Як змінити спосіб отримання пенсії?

Кожен громадянин, виходячи на пенсію, обирає зручний для нього спосіб її отримання – на банківську картку через фінансову установу чи у відділенні «Укрпошти». Однак бувають випадки, коли людині треба змінити спосіб виплати пенсії. Наприклад, із тієї чи іншої причини немає можливості чи незручно робити це через банк, натомість краще отримати гроші у поштовому відділені чи від листоноші просто вдома. Право вибору способу отримання виплат гарантовано ст. 47 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Як «перевести» пенсію на пошту?

Переведенням пенсії або соціальної допомоги з банку до «Укрпошти» займаються територіальні управління Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення. Для оформлення виплати і доставки пенсії через «Укрпошту» громадянину необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду чи управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Подати там заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання її за місцем проживання.

При собі треба мати паспорт та пенсійне посвідчення (за наявності) чи інші документи, на підставі яких здійснюється виплата пенсії чи соціальної допомоги.

За бажанням пенсіонер може отримувати пенсію не лише у відділенні поштового зв’язку, а й вдома (через листоношу), що особливо актуально для людей похилого віку. Адже листоноша може не тільки принести пенсіонеру гроші додому, а й доставити йому продукти, господарчі товари, якими торгує «Укрпошта», прийняти кошти за комунальні послуги. Поштові відділення та листоноші є у всіх населених пунктах країни.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *