Як змінити сімейного лікаря

Переукласти декларацію з сімейним лікарем можна навіть дистанційно.

Угода з сімейним лікарем по телефону

Більшість українців уже обрали собі сімейного лікаря. Проте процес підписання декларацій безстроковий. Тобто, можна як укласти таку декларацію вперше, так і переукласти її з іншим лікарем. Причини для зміни лікаря можуть бути різні – ви переїхали до іншого міста, вас не влаштовує якість надання медичних послуг або ж інші мотиви.

Нагадаємо, що тепер немає територіальної прив’язки – вам необов’язково лікуватися у лікаря, який приймає у найближчій поліклініці, можете обрати будь-якого, який вас влаштовує.

Для того щоб розірвати декларацію, до попереднього лікаря звертатися не потрібно. Просто укладіть декларацію з іншим лікарем, а попередня анулюється автоматично.

Щоб це зробити, можна звернутися до того закладу, де працює обраний вами медик, із паспортом та ідентифікаційним кодом. Але можна зробити це й дистанційно. Для цього потрібно зателефонувати новообраному лікарю (номер телефону можна дізнатися у поліклініці чи центрі первинної медико-санітарної допомоги, де працює лікар).

Для підписання декларації дистанційно необхідно за допомогою електронної пошти, месенджерів Viber, Telegram тощо передати обраному сімейному лікарю скановану електронну копію паспорта та ідентифікаційного коду. Він введе ваші дані до електронної системи. Після цього на ваш номер мобільного телефону надійде повідомлення з кодом, який необхідно повідомити сімейному лікарю. Після цього попередня декларація анулюється автоматично.

«Погляд часу» №47-19.11.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *