Як знизити небезпеку зараження COVID-19 на 99 %?

Як знизити небезпеку зараження COVID-19

Що потрібно зробити, щоб не заразитися, розповідає лікар Девід Прайс із госпіталю у  Нью-Йорку.

Наш госпіталь приймає близько 20 % усіх пацієнтів у COVID-19. Що ми знаємо точно?

Усіх хворих COVID-19 об’єднує три симптоми у тій чи іншій мірі інтенсивності: підвищена температура, кашель і біль у горлі. Хвороба може тривати від 5-6 до 14 днів.

Як заражаються COVID-19?

Це тривалий контакт із зараженою людиною чи тим, хто знаходиться в інкубаційному періоді. 99,9 % заражень відбувається у результаті фізичного контакту руками з зараженою поверхнею, а потім через дотик до свого обличчя – очей, носа чи рота.

Що потрібно робити, щоб не заразитися коронавірусом:

1. Головне – постійно стежити за тим, де ваші руки у даний момент і чи чисті вони. Необхідно постійно використовувати санітайзер. Зайшов у ліфт і натиснув на кнопку – санітайзер. Відкрив двері – санітайзер.

2. Друге найважливіше – не чіпати обличчя руками, усвідомлено стежити за цим. Ми увесь час чіпаємо обличчя, навіть не помічаючи цього. Як себе натренувати у цій усвідомленості? Почати носити маску! Ідея не в тому, що вона захистить вас від зараження, а саме в тому, щоб навчитися не чіпати руками обличчя.

Тому проста порада: виходячи з дому, надягайте маску. Два цих пункти разом: тримати руки чистими і не торкатися обличчя – будуть ефективні у 99,9 % випадків.

3. Третє – вам не потрібен респіратор. У госпіталі я ношу респіратор, тільки тоді, коли я в кімнаті з пацієнтом, і ми робимо спеціальні процедури, які викликають у пацієнта кашель для очищення дихальних шляхів від надлишку слизу. Увесь інший час я ношу звичайну маску.

У звичайних умовах: на вулиці, у магазині респіратори не потрібні.

4. Четверте – соціальна дистанція. Тримайте дистанцію в 1,5-2 м один від одного.

5. Часті питання від пацієнтів: «Коли їхати в госпіталь?» Відповідь одна: «Якщо у вас утруднене дихання».

Інші випадки:

  • у мене температура – ні;
  • мені здається, у мене коронавірус – ні;
  • я здав тест і у мене підтверджений коронавірус – ні;
  • у мене постійні болі в горлі – ні.

Багатьох, хто приходить до нас у госпіталь, ми просто відправляємо додому, тому що у них немає проблем із диханням. Найчастіше через 3-4 дні їм стає краще. Багато з тих, хто приходить з утрудненим диханням, направляються до стаціонару, і вони теж ідуть додому через 5-7 днів. Тобто, з усіх пацієнтів, які надходять із COVID-19, тільки 10 % потребують госпіталізації. І лише 1-3 % потребують використання медичних апаратів ШВЛ. Переважна більшість із тих, хто лягає на штучну вентиляцію, поправляються через 7-10 днів.

Чи можна виходити на вулицю? Так! Будь ласка! Але необхідно лише дотримуватися правил. Дезінфікуйте руки після контакту з поверхнями і не чіпайте обличчя.

Коли ви гуляєте – не підходьте до інших людей ближче, ніж на 2 м. Але вітайтеся! Посміхайтеся! Ніхто нікого не заразить, просто вийшовши на вулицю.

Єдине застереження: не починайте зневажливо ставитися до цього нового режиму взаємодії з оточуючими світом. Проблема полягає у тому, що коли людям кажуть, що можна робити певні речі, люди розслабляються і нехтують правилами.

Чи потрібно негайно прати, дезінфікувати одяг, який ми носимо на вулиці? Я, як лікар, який знаходиться у приміщенні з хворими по 12 год. на день, звичайно, перу одяг після зміни, але для тих, хто просто виходить на вулицю, верхній одяг прати немає необхідності.

Які прогнози можна зробити зараз? Швидше за все, соціальна ізоляція триватиме від 3 до 9 місяців. Це довго. Але досвід усіх великих міст, які пережили найсильніші спалахи пандемії, говорить: перше, що необхідно зробити – це згладить криву поширення коронавірусу. Знизити кількість хворих, щоб уникнути переповнення лікарень. Самоізоляція – це такий феномен, який потрібно просто прийняти, як спосіб існування на найближчі кілька місяців.

Зараз, коли ви знаєте правила поведінки, немає підстав для паніки. Це просто новий спосіб взаємодії один з одним і з навколишнім світом.

Головне – звикнути до нових правил. Як тільки правила входять у звичку, нові норми вже не здаються такими важкими і страшними.

Читайте також: Як просто захиститися від коронавірусу… І це не маска

«Погляд часу» №19-07.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *