Як зробити альтанку своїми руками

альтанка своїми руками

Спорудження альтанки – цілком доступне завдання для тих, хто вміє трохи майструвати і готовий проявити творчий підхід і фантазію.
Отже, з чого ж почати самостійне будівництво?

Планування

Щоб розпочати будівництво, потрібно вибрати матеріали, визначити розмір, форму альтанки і зробити креслення, за яким вона буде будуватися. Не слід забувати про кошторис на матеріали й витратні матеріали, а також про інструменти для виготовлення будівлі. Заздалегідь закладіть у бюджет декор і забезпечення комфорту й затишку в приміщенні, визначте сезонність, розрахуйте меблі й аксесуари та інше.

Вибір місця

Перше – це вимоги самої споруди: ґрунти, рівномірність і розмір майданчика, насадження, комунікації і так далі. Друге – ваші особисті вимоги: місце для відпочинку в тіні чи на сонці, у саду чи на галявині, у тихому чи більш провітрюваному місці.

Фундамент

Залежно від типу альтанки, яку ви хочете встановити або побудувати на ділянці, вам необхідно визначити й тип фундаменту. Основними критеріями вибору фундаменту будуть розмір, загальна вага конструкції, її форма, матеріали виготовлення, а також вимоги до підлоги альтанки.

Підставка й каркас

Якщо матеріал визначено заздалегідь, на даному етапі у вас не виникне ніяких проблем. Дотримуючись проекту, просто встановіть підставку й загальний каркас на фундамент, добре закріпіть, проведіть попередній огляд перед установкою даху.

Каркас під дах і сам дах

По виду альтанки підбирається й покрівельний матеріал, від нього залежать складність і міцність каркаса під дах. Каркас – метал або дерево, покрівельний матеріал – шифер, профнастил, полікарбонат, брезент, ондулін, металочерепиця і так далі. Запам’ятайте: дах альтанки своїми руками – процес не найпростіший, особливо якщо ви вибрали шестигранну модель.

Закінчивши з основною спорудою, її необхідно привести до ладу. Постарайтеся зробити альтанку затишною і симпатичною саме для себе. Для цього ви можете використовувати абсолютно різні варіанти: фарбування чи покриття лаком, декорування інкрустацією, або прикрасити скатертинами й серветками зсередини і красивими рослинами зовні.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber