Які добрива можна вносити по снігу

Садівників часто цікавить питання: чи можна вносити добрива по снігу. І які можна, а які не варто? Ідея хороша. Адже якщо розкидати добрива по снігу, вони проникнуть у ґрунт разом із талою водою… А навесні, коли в сад не ввійдеш через бруд, рослини будуть нагодовані й напоєні.

Вносимо добрива по снігу

При розсипанні по снігу суперфосфату – ефекту удобрення не буде. Суперфосфат швидко зв’язується з ґрунтом і до коренів не дійде. Тому його краще внести під час перекопування чи розпушування. Дуже розумно вносити суперфосфат у лунки при посадці.

А ось азотні добрива бувають різними. Наприклад, вносити сечовину ранньою весною і по снігу немає сенсу. Це добриво розкладається уробактеріями і до тих пір не діє. А уробактерії активні лише при теплій погоді.

Зате аміачна та кальцієва селітра дуже корисні. По снігу їх розкидають по жмені на 1 м². Причому аміачна селітра містить азот у двох формах, які діють особливо довго, а кальцієва селітра – це і азотне, і кальцієве підживлення.

Але найпоширеніше підживлення по снігу – комплексні добрива. Наприклад, азофоска. Вона містить 15 % азоту, фосфору і калію. Її можна розкидати по снігу і вона піде у ґрунт із талими водами.

«Уют» №1-01.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *