Які документи потрібні для прописки

документи для прописки

В Україні реєстрація місця проживання залишається досить складною, хоча є однією з найпопулярніших адміністративних послуг.

Людині, яка знялася з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається місяць на те, щоб зареєструватися за новою адресою. Володарям паспортів у вигляді ID-карток інформація про місце проживання вноситься на електронний чіп, вбудований у документ. Заміна ID-паспортів у зв’язку зі зміною прописки не проводиться. У паспорта старого зразка відомості про виписку і прописку ставлять у вигляді штампа. Згідно з п. 18 «Правил реєстрації місця проживання» для отримання прописки необхідно подати пакет документів:

  • заяву про реєстрацію місця проживання;
  • квитанцію про сплату адміністративного збору;
  • військовий квиток або посвідчення про приписку;
  • заяву про зняття з реєстрації місця проживання (у разі здійснення прописки одночасно з випискою з попередньої адреси);
  • документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення на постійне місце проживання, вид на проживання, посвідчення біженця і т. д.);
  • документи, що підтверджують право особи на проживання у квартирі, будинку (документи на право власності, рішення суду про надання права користування житловим приміщенням, договір оренди чи інші документи). Якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла. При реєстрації згоди власника потрібна його присутність при подачі заяви. Перелік документів, необхідних для реєстрації дитини: заяву на оформлення дитині прописки; оригінал і копія свідоцтва про народження; квитанція про сплату адміністративного збору; оригінал і копія паспорта одного з батьків, до якого прописується дитина. Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на прописку дитини за новою адресою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber