Які дрова дають найбільше тепла

Які дрова дають найбільше тепла
Які дрова дають найбільше тепла

Про запас дров треба подбати заздалегідь, проте не всі деревні породи однаково горять та дають достатньо тепла.

Користувачі «голубого вогника» минулого опалювального сезону вже відчули на своєму сімейному бюджеті увесь тягар від сплати за газ. Аби знову не витрачати левову частину грошей за тепло восени, населення схиляється до дешевшого варіанту – опалення дровами. Хтось переходить на водяне опалення, а чимало господарів купують котли під тверде паливо та самотужки заготовляють дрова.

Щоб усю зиму у будинку було тепло, треба заздалегідь подбати про чималий запас дров. Звісно, їх можна замовити додому. Але це недешево і, скажімо, однієї вантажівки не вистачить на цілу зиму. Тож набагато економніше заготовити дрова самотужки. Зазвичай для цього підходить сухостій із лісопосадок, бо за вирубку зелених дерев можна сплатити чималий штраф. Проте дехто з господарів завчасно звертається на пилорами, якщо такі є, чи у лісництва.

«Серед деревних порід поза конкуренцією для опалення будинку залишається дуб, він довго зберігає тепло. Тому це дерево завжди лідирує. Дуже добре горить та має високу тепловіддачу акація. Добре прогріють будинок шовковиця, осика і вільха. До речі, осикою і вільхою навіть протоплюють лазню. А от верба – не дуже хороший варіант на зиму. Відомо, що ялина та сосна теж дають багато тепла завдяки великому умісту смол. Від них ще й утворюється характерний приємний тріск. Але є й «мінус» – від цих порід збирається сажа. Ці ж поради підійдуть і для тих, хто прагне зекономити на кубометрах газу, додатково підтоплюючи оселю каміном. Не менш важливе зберігання дров. Звісно, їх можна просто тримати у сухому місці. Але найоптимальніший варіант – скласти їх «колодязем». Тоді між дровами є проміжки для кращої циркуляції повітря.

За народним календарем на Якова – 21 жовтня – дбайливий господар уже повинен мати чималий запас дров.

Це свято ще називають Яків-дроворуб. Від цього дня «осінь плаче, а зима стає на ноги».

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *