Які медпрепарати коли приймати

Які медпрепарати коли приймати

Насамперед треба знати принцип прийому лікарських засобів різного походження. Для цього необхідно виходити з такого загального правила:

  • якщо лікарський засіб приймають безпосередньо до вживання їжі, то він виявляє стимулюючий ефект;
  • якщо під час їди – потенціює ті ферментативні процеси, які відбуваються у шлунку;
  • після їди – активує травні залози, які перетравлюють їжу і забезпечують усмоктування препаратів на рівні підшлункової залози, печінки, жовчного міхура й кишківника.

Тому, якщо людина хворіє на недугу, пов’язану зі зниженою секреторною функцією шлунка (гастрит, поліпоз шлунка, інфекційні захворювання тощо), ліки треба приймати до їди. Враховуючи, що деякі препарати можуть розчинятися під впливом шлункового соку, ті з них, які випускають у капсулах, треба приймати, не розчиняючи у воді.

  • Якщо у хворого гастрит із підвищеною секреторною функцією, виразкова хвороба шлунка чи дванадцятипалої кишки, препарати варто приймати за 1,5-2 год. до їди.
  • У разі запального процесу підшлункової залози, хронічного панкреатиту, хронічного холециститу, хронічного гепатиту для стимуляції цих травних органів доцільно приймати препарати, особливо ферментні, через 1-1,5 год. після їди. Зазвичай у такий період приймають і препарати, які діють на патологічні процеси в тонкій чи товстій кишці.
  • Лікарські рослини у вигляді водних або спиртових витяжок ліпше приймати за 30 хв. до їди. Тоді вони найефективніше всмоктуються в кишківнику.

«Уют» №18-4.05.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *