Які мультики показувати дітям

Мало що викликає стільки дискусій серед батьків, як сучасні мультики: які варто показувати, а які – категорично заборонити? «Інша справа наші старі добрі радянські мультфільми», – з ностальгією згадує хтось. На жаль, далеко не у всіх нинішніх дітей вони знаходять відгук, все більше витісняються яскравими анімаціями. Так часом такими, що у дорослого волосся стає дибки. Психологи впевнені: в еру інтернету батькам особливо уважно варто стежити за тим, що дивиться їхнє чадо.

Які мультики показувати дітям

Мультфільми дозволено вмикати дітям після трьох років – психіка маляти більш-менш готова до яскравих картинок, музики та сюжету, але при цьому батькам варто пам’ятати кілька правил.

Визначте, коли і як довго дитині можна дивитися мультик. Не дозволяйте крихітці «залипати» в екран – це шкідливо для очей, тому час перегляду, особливо в ранньому віці, не повинен бути занадто тривалим.

Добре, коли для мультиків виділено певний час дня – якщо дитина знає, що мультик завжди після: обіду / прогулянки / денного сну або перед садком / за годину до сну і т.д. – примх через це буде менше.

Попереджайте дитину завчасно, скільки мультфільмів вона буде дивитися – один, два, три, або «поки стрілочка годин не буде ось тут». Коли дитина дивиться останній мультфільм – нагадайте йому ЗАЗДАЛЕГІДЬ, що це останній мультфільм і коли він закінчиться – ВИМКНІТЬ ЙОГО

При виборі мультфільмів важливо оцінити візуальний ряд і зміст із точки зору того, наскільки вони підходять дитині за віком. Дошкільнятам краще показувати мультики з простим відеорядом, де герої говорять повільно, використовують короткі зрозумілі фрази, а сюжет складається зі знайомих дошкільнику подій: похід до садочка, поїздка до бабусі і т. п.

Усі діти різні, тому цілком природно, що їм підходить різна анімація. Є діти, яких мультфільми сильно перевантажують, і до 6-7 років їм протипоказано дивитися повнометражні роботи. Є діти, яким мультфільми допомагають сповільнитися, відпочити і переключитися. У цьому випадку анімацію можна використовувати в період відмови від денного сну, коли дитині ще важко увесь день бути в русі, і можна полежати годинку, поки дивишся мультик.

  «УЮТ»  №38-17.09.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *