Які нововведення чекають на учнів шкіл із 1 вересня

1 вересня

Відтепер першокласників зараховуватимуть до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа чи загальноосвітня.

Не буде обов’язкової шкільної форми для учнів, які навчаються в закладах середньої загальної освіти. Якщо школа спільно з батьками та учнями прийме рішення, що в закладі є шкільна форма, то вона є. Якщо ні, то дитина вдягається довільно.

З 1 вересня 2019 року набуває чинності нове правило: обов’язково учні 1-4 класів повинні носити світловідбивальні жилети в темний час доби дорогою в школу й додому. Це дасть можливість зменшити кількість потрапляння учнів у ДТП.

Також усі школи отримали право, за бажанням, відкривати вечірню форму навчання.

Школярі, які досягли 14 років, матимуть право навчатися ввечері. Пройти курс 10, 11 та 12 класів можна буде у стислі терміни, але за умови, що рівень знань буде від 7 до 12 балів. Навчатися можна вдома. Наприклад, якщо дитина часто хворіє чи займається в мистецькій чи спортивній школах. Для цього потрібно укласти відповідну угоду, разом із керівництвом школи розробити індивідуальний графік. Оцінюватимуть такого учня двічі на рік.

Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі, а й різні фахівців: психологи, керівники гуртків тощо. До того ж, учень певної школи зможе відвідувати окремі уроки чи курси в іншій школі або іншому навчальному закладі. Це відбудеться за умови укладання угод між базовою школою та відповідними установами, що надають освітні послуги.

Заняття в музичній чи спортивній секції зараховуватимуться як уроки відповідного шкільного курсу.

Відбудеться полегшення в доступі сільських учнів до ресурсів міських закладів. Якщо сільська школа налагодить контакти з міською, яка має потужнішу матеріально-технічну базу, то діти матимуть можливість двічі на місяць відвідувати школу в місті.

«УЮТ» №33-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *