Які обстеження потрібно проходити жінці щороку

Вчасно виявлена хвороба добре піддається лікуванню, це стосується і найсерйозніших патологій, таких як рак.

Які обстеження потрібно проходити жінці щороку

Гінекологічний профогляд. Щорічне обстеження жіночої репродуктивної системи дає змогу вчасно виявляти запальні захворювання, інфекції, а також пухлини.

Він включає:

  • огляд на гінекологічному кріслі з дзеркалами;
  • кольпоскопія (гінекологічний огляд під збільшенням) – дає можливість детально досліджувати стінки піхви та шийку матки. Спеціальні розчини, що застосовуються для обробки шийки матки, допомагають виявити ділянки з патологічними змінами;
  • мазок із піхви на мікрофлору – дає змогу виявити запалення;
  • цервікальний мазок, або тест Папаніколау – дає змогу якомога раніше виявити злоякісні, тобто пухлинні клітини.

Гінекологічний огляд рекомендовано проходити щорічно, починаючи з повноліття чи початку статевого життя. Тест Папаніколау роблять із періодичністю 1 раз на 3 роки, починаючи з 21. Після 40 років рекомендовано виконувати його раз на 2 роки.

Мамографія. Обстеження молочних залоз рекомендовано проходити раз на 2 роки, починаючи з 40 років, а після 50 років щорічно. Це важливий захід профілактики раку грудей. Зустрічається думка, що мамографію заміняє самообстеження молочних залоз. Насправді ефективність самообстеження вкрай невелика, тому мамологи не радять покладатися на нього та замінювати ним щорічну мамографію.

Пацієнткам із групи ризику лікар може призначити щорічне обстеження молочних залоз задовго до 40 років, але в цьому випадку зазвичай виконують не мамографію, а УЗД. Це пов’язано зі щільністю тканин залоз у молодих жінок.

Загальний профогляд. Невелике обстеження у терапевта раз на рік дає змогу уникнути багатьох серйозних проблем зі здоров’ям. Він містить: клінічний аналіз крові та сечі; аналіз на глюкозу крові; ЕКГ (електрокардіограму). Один раз на 2 роки рекомендовано проходити флюорографію.

«Уют» №45-10.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *