Які ознаки розкажуть про проблеми з щитовидною залозою

проблеми з щитовидною залозою
Які ознаки розкажуть про проблеми з щитовидною залозою

Гормони відіграють важливу роль у тому, як функціонує організм. Вони контролюють безліч процесів і функцій, наприклад: як часто ви ходите у туалет, як швидко росте ваше волосся. Важливо стежити за тим, щоб не відбувалося гормональних збоїв, адже це погано позначається на здоров’ї.

Закрепи чи розлади. Якщо ви почали страждати від закрепів або розладів шлунку, це може бути пов’язано з тим, що не вистачає гормонів щитовидної залози, чи навпаки, у вас їх надлишок. Так відбувається, тому що гормони щитовидної залози здатні змушувати органи працювати швидше чи повільніше, коли відбувається збій.

«Витрішкуваті» очі. Якщо ви помічаєте такі зміни у собі, то це може бути ознакою аутоімунного захворювання, коли очі здаються більшими, тому що тканини позаду очей запалені.

Ваше волосся перестало рости. Причиною цього явища також може стати збій у роботі щитовидної залози. Вона відповідає за ріст волосся, тому такі зміни цілком вірогідні.

Ви стали забудькуваті. Низький рівень гормонів щитовидної залози контролює метаболізм, що впливає на роботу мозку. Найчастіше це позначається на пам’яті. Ваша шкіра стала сухою. Суха шкіра, що лущиться, теж може бути ознакою гіпотиреозу. Коли щитовидна залоза виробляє менше гормонів, сповільнюється метаболізм шкіри, що призводить до її сухості.

Ви стали підхоплювати багато інфекцій. Діабет підвищує рівень глюкози у крові, а грибки, що викликають ці інфекції; люблять цукор. Діабет часто протікає безсимптомно і може тривати протягом багатьох років.

Часте сечовипускання. Це може бути пов’язано з високим рівнем глюкози у крові, тому що підшлункова залоза не працює належним чином. Ваші нирки працюють понаднормово, щоб прогнати надлишок цукру.

Ваші ясна частіше кровоточать. Незабаром після зачаття рівень прогестерону різко збільшується, щоб утримувати тіло від відмови від вагітності. Прогестерон збільшує приплив крові, закликаючи ваше тіло зберігати воду в організмі, у тому числі і в яснах, які стають припухлими. Найкраще поговорити зі своїм стоматологом і гінекологом.

Розпухлі ноги. Знову можна посилатися на прогестерон. Ноги наливаються і стають більшими.

Металевий присмак у роті. Тут винен уже інший гормон – хоріонічний гонадотропін, який починає виробляти ембріон. Більш високий рівень цього гормону викликає нудоту і блювоту, яка і призводить до металевого присмаку у роті. Щоб уникнути цього, можна спробувати варити корінь імбиру і робити із ним чай. Також може допомогти лимонна вода.

Темні плями на шкірі. Відомі також під назвою меланодермія. Ці плями з’являються на щоках, грудях та інших ділянках. Усьому виною збільшення естрогену в організмі, тому що він підвищує рівень пігментації шкіри.

Якщо ви помітили, що хоча б один із цих симптомів почастішав і не проходить, вам слід звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *