Які прилади найбільше “з’їдають” струм

Які прилади найбільше "з'їдають" струм

У середньому сім’я з трьох осіб, згідно з нормами споживання, у місяць може використовувати 190 кВт/ год. електроенергії. За діючими тарифами це більше 241 грн на місяць.

Якщо пропорційно подорожчанню поставок електроенергії подорожчає і кінцева вартість електрики, цій же сім’ї доведеться платити до 100 грн.

У середньому практично будь-яка українська сім’я може скоротити близько 25-30 % від обсягу споживання, впевнені у Національному екологічному центрі.

За підрахунками, найбільш енерговитратний прилад у будинку – потужний комп’ютер. Тільки він може з’їдати близько 50 кВт/год., якщо кожен день використовувати персональний комп’ютер по 3-4 год. Кілька годин телевізора на день «з’їдять» усього близько 10 кВт/год., три години прання на тиждень – близько 10 кВт/год. на місяць, мікрохвильова піч (10 хв. кожен день) – близько 5 кВт/год., фен – 10 кВт/год. (10 хв. щодня).

При цьому найбільше «струму» йде на освітлення. Звичайні лампочки можуть використовувати до 70 кВт/год. на місяць.

Експерти сходяться на думці, що найлегше почати економію, замінивши звичайні лампи розжарювання на енергоефективні. Наприклад, якщо замість 5 «звичайних» лампочок (75 Вт) купити енергозберігаючі лампи (0,02 кВт/год.), то замість 70 кВт/год./міс. можна використовувати усього 20 кВт/год. Щомісячна економія 50 кВт/год. скоротить суму у платіжці на 84 грн. Наступний крок – заміна побутової техніки на нову, з класом енергоефективності А + і вище. У першу чергу мова йде про холодильник і пральну машину.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber