Які рослини можна висаджувати між рядами часнику?

Невеликі ділянки змушують дачників експериментувати і загущувати посадки. Простір можна використовувати з користю, знаючи про правила сусідства. Які рослини можна висаджувати між рядами часнику? Ідеться не тільки про ущільнення і комфорт. Є й більш важливі властивості, які можна отримати, використовуючи такі посадки.

Антибактеріальні властивості часнику відомі давно. У його складі є фітонциди, які відлякують шкідників і пригнічують розвиток патогенних грибів і бактерій. Тому є культури, які будуть добре себе почувати під захистом часнику.

Які рослини можна висаджувати між рядами часнику?

Садова суниця. Ніхто не говорить, що спочатку потрібно посадити часник, а потім садову суницю. Можна вчинити зовсім інакше: навколо суниці висадити часник.

Така посадка дасть хороший ефект, якщо суниця хворіє сірою гниллю або її постійно атакують шкідники.

Моркву постійно атакує попелиця і морквяна муха, а ці шкідники здатні завдати серйозної шкоди. Запах часнику відштовхує тлю, відповідно, морква може нормально розвиватися.

Найцікавіше, що моркву можна висаджувати навіть у листопаді після посадки озимого часнику. У цьому випадку перший урожай можна буде отримати на початку літа.

Буряк не заважає розвитку часнику і не відбирає у нього корисні мінерали. Однак необхідно виконувати проріджування посадок буряка. Перше виконується, коли з’являється справжній листочок. Друге проріджування необхідно зробити, коли сформується 3-5 листків.

Відстань між рослинами має бути близько 7 см. Загущувати посадки не слід, бо це може відбитися на плодах. Особлива увага приділяється сорту. Фахівці не рекомендують виконувати висадку великого буряка.

Томат – і ось тут здивуються багато дачників. На городі для томатів завжди виділяється окреме місце, бо вони вимагають постійного поливу і догляду. А чому б не посадити кущі, які демонструють хороший ріст при простому мульчуванні? Така посадка показує, що томати рідше хворіють фітофторою, також часник відлякує багатьох шкідників. Мульчування ґрунту при такій посадці – це важлива умова.

Річ у тім, що без вологи томати не можуть нормально розвиватися. Також мульча спрощує процес прополки, бо бур’яни просто не з’являються між рослинами.

Салат – це універсальна культура, яку сміливо можна висаджувати між часником. Важливо не поспішати з посадкою, земля повинна добре прогрітися. Важлива умова для нормального розвитку салату – це провітрювання.

Олександр Вакуленко

«Уют» №22-26.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *