Які щоденні звички захистять від раку

Які щоденні звички захистять від раку
Які щоденні звички захистять від раку

«УЮТ» №15-2019

До половини смертей від раку можна було б уникнути, якби люди вчасно змінили спосіб життя, – стверджують дослідження. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2018 році від раку померло 9,6 млн людей – кожен шостий у світі.

Доведено, що шкідливі звички значно збільшують ризики раку. Наприклад, імовірність розвитку раку легень у курців становить близько 22 %. У тих, хто курив і кинув, – 4 %, у тих, хто курить інколи, – 13 %, у тих, хто не курив ніколи, ризик появи онкозахворювання становить 0,3 %.

Щоби знизити ризик раку, відмовтеся від куріння, не зловживайте алкогольними напоями, захищайте шкіру від сонця, правильно харчуйтеся й обмежте вживання червоного м’яса, підтримуйте здорову масу тіла, будьте фізично активними, проходьте профілактичні огляди у свого лікаря і вчасно звертайтеся до нього.

Завдяки сучасним терапевтичним методикам імовірність успішного лікування раку на ранній стадії дуже велика. Наприклад, рак грудної залози на I стадії виліковний у 95 % жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують уже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров’ям чоловіків: у 21 % випадків рак простати виявляють уже на метастатичних стадіях.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.