Які сорти не по зубах колорадському жуку?

Які сорти не по зубах колорадському жуку
Які сорти не по зубах колорадському жуку?

«Погляд часу» №13-2019

Втомився боротися з колорадським жуком. Які тільки хімічні препарати не використовував, а все даремно. Може, є сорти картоплі, які «не по зубах жуку»? Адже скоро треба садити картоплю. Але так не хочеться, щоб вона дісталася жуку.

Колорадський жук не тільки один із найнебезпечніших, а ще й дуже живучий шкідник. У боротьбі з ним людина поки що програє. Чому? Ці комахи активно розмножуються, за рахунок чого популяція вже через кілька сезонів досягає сотень, а то й тисяч особин.

Дорослим жукам не страшні перепади температур і вплив різних хімічних препаратів, які швидше шкодять людям, ніж ненаситному смугастику.

При необхідності колорадський жук «сідає на дієту» і його не лякає відсутність їжі протягом декількох місяців.

Навіть за мірками комах колорадський жук – довгожитель: на півдні зустрічаються особини, яким три роки від появи на світ. Він не боїться практично нічого. На будь-який метод боротьби у жука є стійка отрута. У нього дуже швидко виробляється імунітет до будь-яких хімікатів. Тому їх треба постійно оновлювати. А збирання жуків вручну потребує багато часу.

Останнім часом заговорили ще про один із заходів боротьби – вирощування сортів картоплі, стійких до колорадського жука. Але, на жаль, отримати на 100 % абсолютно стійкий у будь-якій кліматичній зоні сорт поки ще не вдалося. Можна вести мову або про відносну стійкість (менше уражається жуком), або про впровадження трансгенних сортів, безпека яких для людини знаходиться під питанням. Крім того, «несмачні» для жука сорти здаються такими і людині. Тому завжди доводиться вибирати: або вести боротьбу з жуком за «другий хліб», або харчуватися не найкращою картоплею, яка не подобається навіть колорадському жуку.

Крім того, стійкість картоплі до шкідника залежить від багатьох факторів. Це і догляд, і агротехніка, і навіть смак листя. Утім, про деякі сорти можна впевнено сказати, що їм смугастий шкідник не настільки страшний. Це Брянський надійний, Зарево, Ласунак, Темп. Однак, навіть ці сорти дозволять лише знизити інтенсивність навали «смугастого диверсанта» на плантацію картоплі і потребують менше обробок від шкідника, проте все ж вони необхідні.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *