Яким має бути пульс

Яким має бути пульс
Яким має бути пульс

«УЮТ» №21-2019

Частота серцебиття дає точне уявлення про реакції тіла на повсякденні й більш високі навантаження. Але яким повинен бути пульс у нормі?

Цей показник може залежати від віку, статі, рівня фізичної підготовки, нервових переживань, інших факторів. У спокійному стані пульс людини становить у середньому 55-80 ударів на хвилину. При цьому для чоловіків характерно менше число скорочень серця на хвилину, і в них пульс, відповідно, нижче в порівнянні з жінками, але ця різниця все ж не дуже значна.

Чому корисно періодично вимірювати пульс? Зміни в коливаннях частоти серцевих скорочень у дорослої людини можуть говорити про порушення вегетативної системи, тонусу і структури серця та судин. Крім того, зміни в пульсі показують те, який спосіб життя веде людина, чи переносить стрес.

На початку життя, у новонароджених, пульс дуже високий – 140 ударів на хвилину. У підлітковому віці пульс досягає норми дорослої людини, показуючи 60-70 ударів на хвилину. Після 30 років частота серцевих скорочень може збільшуватися на 5-10 ударів на хвилину кожні 5-10 років, залежно від особливостей організму і способу життя. Якщо пульси на правій і лівій руці кардинально різняться, це може говорити про звуження або патологічну звивистість артерій однієї зі сторін.

За медичною допомогою необхідно звертатися при будь-якому порушенні рівномірності пульсу, при відчутті «збою в серці».

Ось обставини, які можуть впливати на биття серця, а разом із ним і на пульс.

Їжа. Після приймання їжі пульс може частішати.

Зміна положення тіла. Призводить до прискорення пульсу.

Спекотне повітря. Пульс частішає, оскільки серце починає стискатися частіше через кров, яка в спеку густішає.

Сон. Загальна активність організму і пульс сповільнюються.

При відсутності захворювань у всіх цих випадках пульс після змін повинен приходити в норму протягом 15 хвилин. Постійно високий пульс може вказувати на ймовірність патологій серця, нервової й ендокринної систем, пухлин, інфекцій, анемії. Низький пульс – на ризик інфаркту міокарда, запалення серцевого м’яза, підвищеного внутрішньочерепного тиску, виразки, гіпотиреозу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *