Якою буде ціна миру для України

Хижа й кровожерлива московія готувалася не лише до війни в Україні. Бункерний дід та його посіпаки задумали ще й влаштувати у світі новий Голодомор. Практику мають – випробували на українцях. А ще путін порівняв себе з царем Петром І, підтвердивши, що має намір відновити ерефію як імперську державу. Але, якщо Петро І «прорубав вікно в Європу», то від кремлівського убивці та його країни хочуть відгородитися стіною.

Якою буде ціна миру для України

Тож путінський «проєкт імперської реставрації» може стосуватися не лише України, а й інших територій, які колись належали російській імперії чи радянському союзу.

Ніхто не знає, які підлості ще очікувати від кремля. Наразі все більше розкручується тема нового ймовірного Голодомору у світі. Голод – це також страшна зброя. Шкода, що світові політики раніше не задумувалися про наслідки російського вторгнення в Україну. І погано вчили історію.

Отже, урок від відомого американського історика Тімоті Снайдера. Він наголошує, що в кремлі мають план голоду й намагаються його реалізувати. І те, що зараз відбувається в Україні, один з етапів втілення у життя жахливого задуму. путін прагне морити голодом низку країн, які розвиваються.

Контроль над українським зерном не вперше змінює світ. Ідеться, приміром, про Гітлера та Сталіна. Останній використовував українські чорноземи, щоб побудувати індустріальну економіку срср. І коли під час Голодомору люди почали масово помирати, диктатор звинуватив у цьому самих українців. А тих, хто звертав увагу на голод, радянська пропаганда називала фашистами.

Справжні нацисти теж хотіли контролювати сільське господарство в Україні. Гітлер прагнув усе зерно вивезти до Німеччини, щоб заморити голодом жителів срср. Як зазначає Снайдер, Друга світова війна велася за Україну і здебільшого на її території. І це було не просто так, адже двоє диктаторів хотіли вибороти можливість повністю контролювати постачання продовольства.

«Голодний» план путіна має на меті зробити нестабільною ситуацію в ЄС. Для цього й створюються умови, за яких голод торкнеться Африки та Близького Сходу. І тоді звідти до Європи ринуть біженці. Також голод – спосіб поширювати пропагандистську кампанію проти України. Мовляв, це наша держава не хоче постачати продовольство. Хоча, це неможливо зробити через блокаду портів і мінування. Україна не може розраховувати на те, що президент рф дотримається свого слова й забезпечить безпечний прохід для суден із зерном, заявив Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір.

«Довіра обіцянкам путіна без надійних військових гарантій була б самогубством для України», – сказав він.

Існує й інша проблема. Якщо розблокування портів Чорного та Азовського морів не буде вирішене до збору нового врожаю, то збіжжя ризикує залишитися на полях. Про це заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов. За його словами, в Україні зерносховища заповнені приблизно на половину. ‎На підконтрольній Україні території зберігається близько 30 млн тонн зерна при загальній кількості ємностей зберігання близько 55 млн. Таким чином на елеваторах і складах залишилося чи не половина експортного збіжжя – на 6 млрд доларів.

А в світі тим часом уже починаються голодні бунти через зростання ціни на хліб на 300 %. На фоні цього рф спробує шантажувати світ, вимагатиме визнати територіальні здобутки в Україні та зняти санкції. А ще московія намагається знищити Україну як експортера та гаранта світової продовольчої безпеки.

Війна дуже дорого обходиться Україні. Вкрадено щасливе дитинство та спокійну старість. Держава втрачає людей, інфраструктуру, кошти… Поки що Захід допомагає нам фінансувати війну, тобто покриває розрив. Ми витрачаємо щомісяця один річний бюджет, ось цю діру нам закривають.

А якою буде ціна миру для України? У НАТО заявили: мир в Україні можливий, але питання полягає в тому, скільки він коштуватиме.

«Захід повинен зробити все, щоб Києву не довелося йти на територіальні поступки. Українці платять високу ціну за незалежність», – заявив генсек НАТО Єнса Столтенберг.

Він переконаний, що саме громадяни України мають вирішувати, яку ціну віддавати за мир і незалежність. І зазначив: найкращий спосіб для українців отримати мир – аби путін закінчив війну. Бо лише він відповідальний за цю бійню.

А от бажання частини європейських лідерів зберегти обличчя путіну намагаються реалізувати суверенітетом України. Києву нав’язуватимуть Мінськ-3. Але це означатиме крах країни, сказав політолог Микола Мельник.

У Європі діють, як їхні попередники, – хочуть замирення, як було з Чехословаччиною, яку віддали Гітлеру. Нинішня Європа знову намагається розв’язувати свої питання безпеки українськими землями. Частина ЄС прагне переконати Україну поступитися суверенітетом заради їхнього спокою. Ми не можемо йти на це. Водночас московія через окремих європейських політиків намагається навֹ’язати Україні точку зору, що достатньо пожертвувати суверенністю, аби припинилася війна.

Тим часом росія випалює українську землю. Вбиває українців. Руйнує все, що бачить на своєму шляху. Займається ракетним тероризмом.

У свою чергу Міністр оборони Олексій Резніков не задоволений втратою інтересу з боку західних політиків до труднощів української армії та певним відчуттям полегшення, попри запеклі бої в Україні. В інтерв’ю для британського журналу The Economist він сказав: «Або світ не зовсім розуміє, що відбувається, або ж він чудово розуміє, але втомився й ладен змиритися з думкою, що українці вмирають щодня. Ми потребуємо допомоги швидко, бо кожен день зволікань вимірюється кров’ю українців… Бюрократія і прагматизм Заходу виявилися значно сильнішими, ніж західні цінності».

І додав: «Україна ніколи не піде на територіальні поступки росії. кремль спеціально сіє хаос, щоб змусити країну капітулювати, але така тактика не працює».

Слава Україні! Слава Героям!

Ольга Чорна

«Погляд часу» №26-23.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *