Якщо атакує дрон-камікадзе

Ворог дедалі частіше використовує дрони-камікадзе для ударів по Україні.

Атакує дрон-камікадзе

Ці безпілотні літальні апарати вже отримали назву «мопеди». Адже мають гучний двигун, звук якого нагадує звук мопеда чи роботу бензопили. Літають на невеликій висоті, їх легко помітити з землі. Дрони-камікадзе завдають чималої шкоди об’єктам нашої критичної інфраструктури. Значну небезпеку становлять вони і для цивільних: можуть нести кілька десятків кілограмів вибухівки та при влучанні створюють потужну ударну хвилю.

Маємо знати, що робити в разі атаки дрона-камікадзе

  • Найперше – потрібно триматися подалі від адмінбудівель, стратегічних і військових об’єктів, місць скупчень людей.
  • Намагайтеся знайти укриття подалі від таких об’єктів та перечекати в ньому атаку. Якщо укриття далеко, дотримуйтеся «правила двох стін», також можна сховатися в підвалах чи цокольних поверхах будинків, підземних паркінгах і переходах. У приміщенні треба обирати місце в кутку недалеко від виходу, аби в разі влучання мати змогу швидко його покинути.
  • Якщо обстріл спіткав на вулиці, треба сховатися за будь-який виступ, у заглибленні, канаві тощо. Лягти на землю, закривши голову руками та відкривши рот.
  • Перебувайте в укритті до закінчення сигналу повітряної тривоги.
  • Небезпечно переховуватися: у транспорті та біля нього, у під’їздах, під арками, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, поблизу заправок, на відкритих ділянках.

Побачивши переміщення дрону-камікадзе, зателефонуйте за номером «102».

Не наближайтеся, не торкайтеся та не знімайте на фото і відео місця влучання або збиті БПЛА.

«Погляд часу» №7-16.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *