Якщо батьки дізналися, що підліток курить

Батьки знають, як складно буває прищепити дітям хороші звички. Ще складніше – відучити їх від звичок шкідливих, наприклад, від куріння. Ситуація ускладнюється тим, що курити діти найчастіше починають у підлітковому віці, а це період упертості й непокори батькам. Тож як переконати дитину позбутися цієї згубної звички?

Якщо підліток курить

Підлітки намагаються приховати від батьків факт паління. Але важко позбутися неприємного тютюнового запаху, яким просочуються волосся й одяг. Батьків повинен насторожити запах із рота, замаскований м’ятними жувальними гумками, нав’язливий ранковий кашель. Можуть з’явитися хрипи при диханні, задишка. Гірше даються спортивні навантаження. Діти починають частіше хворіти.

Дорослим важливо зрозуміти – лаяти підлітка не можна. Скандали не приведуть ні до чого хорошого: дитина почне ще сильніше приховувати від батьків шкідливу звичку. У такому віці присутнє бажання робити все наперекір дорослим, просто з почуття протесту.

Ніхто не знає своєї дитини так, як його мама й тато. Виходячи з особливостей характеру підлітка, можна побудувати свою стратегію поведінки так, щоб він сам захотів кинути палити. Хорошим способом відволікання від сигарет стане спорт. Займатися можна як самостійно, так і під керівництвом тренера. Але долучати до тренувань треба ненав’язливо.

Спортивні секції хороші тим, що в них треба дотримуватися певного режиму, і куріння у цей режим ніяк не входить. Знаючи про схильність дітей до наслідування, можна подати приклад і теж кинути палити, якщо в когось із дорослих є така звичка.

Іноді з’ясовується, що підліток закурив, наслідуючи когось у своїй компанії. У цьому випадку йому потрібно пояснити, що авторитет можна й потрібно заробити іншим способом.

«Уют» №4-26.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *