Якщо діти сваряться через іграшки

Купую дітям однакові іграшки, а вони все одно сваряться. Що робити?

Діна

Якщо діти сваряться через іграшки

Вам потрібно спершу зрозуміти мотиви, чому ви купуєте дітям однакові іграшки. Це може бути сімейна традиція, яка несе якийсь сакральний сенс конкретно для вашої родини.

Якщо ж ви це робите, щоб не образити одну дитину й виділити іншу, то це не піклування про дітей, а заспокоєння своєї тривоги.

Батьки бояться, що хтось із малечі почуватиметься недостатньо улюбленим. Але в кожної дитини різні вік, вподобання та потреби в іграшках та одязі. Навіть, якщо ви маєте близнят чи двійнят, то постійне підкреслення однаковості може певною мірою стирати індивідуальність кожної дитини. Тоді між братами та сестрами фіксується емоційне злиття і залежність одне від одного. Це може перерости і в супротив, адже насправді кожна людина унікальна.

Ситуація: одна дитина хоче собі новий дорогий конструктор, а друга – льодяник. Що робити, адже це не співвідносні подарунки? Тому, якщо малюку в конкретний момент хочеться саме льодяника, то подаруйте йому бажане. Усі залишаться задоволеними.

Пам’ятайте, що дорослі міряють важливість подарунку його ціною, виглядом, функціональністю тощо. Діти ж керуються своїми бажаннями та почуттями.

Психологи радять із пелюшок вчити дітей обирати ті речі, які подобаються саме їм. Батькам набагато простіше купити однакові іграшки чи одяг, але це не завжди вирішить проблему, і суперечки можуть виникати знову.

Краще покажіть дітям, де стоїть коробка зі спільними іграшками, а самостійно обрані іграшки – це власність однієї дитини, і всі мають це поважати.

Олег Следь, психолог та психотерапевт

«Уют» №1-5.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *