Якщо дитина – егоїст

Малюк приходить у цей світ егоїстом. Він стає для батьків «центром всесвіту» і несвідомо відчуває свою перевагу. До 3-х років це цілком нормально, а ось після цього віку дитина повинна поступово навчитися спілкуватися з іншими дітьми, знаходити компроміси. Батьки повинні всіляко це заохочувати. Якщо цього не відбувається, то дитина росте самозакоханою й емоційно холодною до потреб інших людей.

Якщо дитина – егоїст
Основні причини дитячого егоїзму

Егоїстичність батьків. В егоїстичних батьків виростають егоїстичні діти.

Надмірна похвала. Не варто говорити своїй дитині, що вона краща за всіх. Хваліть її тільки за значущі вчинки.

Надмірна батьківська активність у плані виховання. Занадто турботливі чи владні батьки пригнічують дитячу особистість, що призводить до психологічної незрілості. Дитина залишається на стадії трирічного малюка і живе з відчуттям, що весь світ повинен «крутитися» навколо неї.

Як діяти?

Привчайте малюка до домашніх справ. Невеликі доручення виховують у дітей почуття відповідальності, привчають до турботи про інших людей.

У 3-4 роки діти часто вередують. Це особливості розвитку дітей дошкільного віку. Якщо постійно потурати цим капризам, вони звикають до споживчого відношення.

Раз на тиждень робіть добрі справи: відвідайте притулок для тварин, допоможіть літній сусідці. Діти повинні привчатися не тільки брати, а й давати.

Якщо ви упустили момент і син або дочка почали проявляти егоїстичні риси, не опускайте руки. Ситуацію можна виправити. Якщо дитина почала істерити, дайте час, щоб вона заспокоїлася. Поясніть, чому ви не можете виконати її прохання. Не потрібно ігнорувати дитячі капризи. Це не виправить ситуацію, а погіршить її ще більше. Ваша поведінка буде говорити маляті про те, що ігнорування людських почуттів – це нормально. Адже саме від цього дитя і потрібно відучити.

Пояснюйте малюкові, що плач – це не вихід із ситуації. Дайте йому кілька варіантів вирішення проблеми. Нехай вибере і спробує вирішити проблемну ситуацію самостійно.

«Уют» №19-11.05.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *