Якщо не виростили розсаду помідорів

Можна отримати урожай і від посіву насіння у відкритий грунт. Буде він на три тижні пізніше, але зате не треба пікірувати рослини, возитися з розсадою, її загартуванням і пересадженням…
«Розганяємо» насіння
Щоб розрив між розсадними помідорами та посівними був меншим, насіння перед посадкою необхідно проростити. При звичайному посіві сходи з’являться на 7-8 день. Пророщені – можуть вискочити на четвертий. Але попередньо їх бажано замочити на 8-12 год. у воді чи стимуляторах росту, щоб швидше з’явилися сходи.
Відстань у міжряддях 60-70 см, між лунками – 30 см. У лунку відразу ж у вологий ґрунт на глибину 3-4 см поміщають по 3-4 насінини. Після посіву ґрунт ущільнюють долонею, щоб контакт насіння з ґрунтом був кращим. До появи сходів поливати немає необхідності.
Проріджування
Із появою двох справжніх листочків виконують проріджування сходів, залишаючи в лунці одну добре розвинену рослину. Проріджування проводять шляхом зрізання рослин нігтем, але у жодному разі не висмикуючи, щоб не ушкодити кореневу систему залишеної рослини.
Підживлення
Через 2-3 дні після проріджування виконують підживлення аміачною селітрою з розрахунку 15 г на 10 л води. Під рослину виливають 1 л розчину. Після підживлення ґрунт у лунці необхідно замульчувати. Поливи здійснюють у міру необхідності.
Для посіву насінням у відкритий ґрунт необхідно підбирати тільки ранні сорти помідорів. Урожай такі томати віддають на 95-й день від дня появи сходів, до того ж урожай як правило швидкий і дружний.
«УЮТ» №18-30.04.2020