Якщо поранилися на городі

Як можна зарадити негайно і які засоби можливо заготувати заздалегідь? Адже поранитися на городі легко, а ліки не завжди є під рукою.

Звісно, за будь-яких ран передусім потрібно захистити рану від забруднення та правильно її очистити. У разі серйозних поранень, слід негайно їхати до лікарні. З неглибокими ранами можна впоратися власними силами.

Найпоширеніша рослина для загоєння ран – це подорожник. Він проявляє сильну дезінфікуючу, кровоспинну та ранозагоювальну дію. Перед прикладанням його до ран, листок потрібно ретельно помити. Можна прикласти ціле чи подрібнене листя і зафіксувати пов’язкою. Мало хто знає, що подібну до подорожника дію має також листя винограду. До ран прикладають кашку зі свіжого листя, пов’язку змінюють двічі на день.

Подорожник для загоєння ран
Подорожник для загоєння ран

Кровоспинну та антисептичну дію чинить також листя вишні. Добре знаний зелений лікар – ромашка. Немає рівних за бактерицидними властивостями цибулі ріпчастій.

Якщо маєте вазон з алое, вичавіть із нього сік і обробіть ним рану. Можна розрізати листочок уздовж по довжині й прикласти до рани, зафіксувавши пов’язкою.

Сік алое для заживлення ран
Сік алое для заживлення ран

Дуже ефективним є сік деревію, який вичавлюють на рану. Він зупиняє кровотечу та дезінфікує рани й порізи. Подібну дію чинить і сік кропиви. Це здавна відомий кровоспинний засіб.

А чи знаєте ви, що до ран (зокрема і гнійних) та запалень на шкірі, а також опіків прикладають також дрібно натерту моркву? Проблемні місця також обробляють морквяним соком: він зменшує біль та запалення, прискорює очищення ран від гною.

Кров можна спинити рогозом. Його білу серцевину, подібну до вати, прикладали до рани – і вона добре всотувала кров.

Після надання першої допомоги для подальшого догляду за раною можна приготувати цілющий відвар чи настій. Наприклад, відвар хвощу польового: 1 ст. л. трави заливають 1 скл. води, кип’ятять 15 хв. та проціджують.

Гнійні рани та виразки можна присипати порошком із кореневищ аїру болотного (лепехи), то ж заготуйте його заздалегідь.

Для зовнішньої обробки ран застосовують також настій листя чорниці: 1 ч. л. подрібненого листя чорниці запарити 1 скл. окропу, настояти 30 хв., процідити.

«Погляд часу» №19-07.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *