Якщо прихопив радикуліт
Іноді біль у спині свідчить про серйозні порушення в організмі, а іноді причиною болю стають фізичне перенапруження, різкий рух, підйом чогось заважкого чи падіння. Якщо ви опинилися саме в такій ситуації і ваше тіло пронизує нестерпний біль, що віддає з ділянки попереку в ногу, то у вас радикуліт. Як допомогти собі й полегшити страждання?

Не тягніть із лікуванням
Якщо гострий біль у попереку виник уперше, лікуватися потрібно якомога швидше, щоб радикуліт не став хронічним. Якщо все робити правильно, то хвороба мине за кілька днів. У важких випадках потрібно буде 2-3 тижні. Насамперед під час загострення треба лягти на бік, зігнувши ноги. Спину потрібно закутати вовняним шарфом. Постільного режиму треба дотримуватися кілька днів, однак залежуватися не варто. Навпаки, потрібно якомога раніше починати активно рухатися – це допоможе швидше й ефективніше відновитися.
Вживання протизапальних
Основний спосіб лікування радикуліту – вживання нестероїдних протизапальних засобів: диклофенаку, кеторолаку, кетопрофену. Однак варто зауважити, що всі ці засоби мають дуже важливий недолік: вони дуже погано впливають на слизову оболонку шлунку й тому їх протипоказано вживати всім, хто страждає на виразкову хворобу.
Однак зараз є сучасні протизапальні ліки, що мають мінімум побічних ефектів. Це німесулід і моваліс. Вони не такі агресивні щодо шлунку, і короткочасне вживання цих засобів зазвичай не спричиняє жодних неприємностей.
Знеболювальні засоби
Люди, які страждають від болю в спині, найчастіше зловживають знеболювальними, що абсолютно неправильно.
По-перше, анальгетики не усувають причину хвороби, а тільки борються з її основним проявом – болем.
По-друге, часте вживання великих доз знеболювальних може призвести до ускладнень.
Тому у разі, навіть при сильному болі, анальгетиками зловживати не можна. Достатньо вживати 2-3 пігулки на день. Адже знеболювальні ніяк не впливають на причину хвороби, тому не скорочують її перебіг.
Без мазі та ванн
Дуже часто ті, кого прихопив радикуліт, узагалі не вживають таблеток, а просто змащують або натирають хворе місце протизапальними мазями. Жодного ефекту це не дає, адже причина захворювання криється в суглобах. Жодна мазь не зможе проникнути так глибоко, тому полегшення в такому разі чекати не варто.
Інша справа, якщо біль у нижній ділянці спини виник від розтягнення чи перевтоми м’язів. Ось тоді місцеве лікування мазями суттєво полегшить стан. А при радикулітові нічого такого не станеться. Те саме можна сказати й про гарячу ванну. Якщо маєте проблеми з м’язами, тепла вода чинитиме позитивний вплив. А при нападі радикуліту все може бути навпаки – тепло посилить набряк, і болісні відчуття стануть ще сильнішими.
«Погляд часу» №45-04.11.2021