Якщо у немовляти закисають очі

Закисають очі у новонародженого, а ти не знаєш, як краще діяти, щоб не нашкодити? Лікарка-інфекціоністка Олена Луцька розповіла, що робити в такому випадку.

Якщо у немовляти закисають очі

– У маленьких діток в очах можуть ніби стояти сльози. Сльоза – це нормально, адже слизова ока виробляє її постійно. Надлишок сліз має стікати через носослізний канал у ніс. Через те, що у дітей трьох-восьми місяців цей канал завузький, сльоза не потрапляє в ніс. Тому кількість слизу та ліпідів в оці збільшується. Це і є тим, що називають «кислячок в оці».

Чим промивати очі новонародженому? Насправді, використання якихось засобів недоречне. Для промивання очей немовляті підійде звичайна вода.

Наявність кисляків – норма. Із цим додатково нічого робити не потрібно, лише змивати водою, коли вони утворюються.

Змоченим у кип’яченій теплій воді ватним диском можна легко змити кисляки з очей. Промивати слід у напрямку від зовнішнього кута до перенісся.

А от закапувати очі малюку соком алое, молоком чи навіть сечею не варто. Це небезпечно для здоров’я малюка.

Коли носослізний канал розшириться (це відбудеться з часом), очі дитини перестануть закисати. Якщо ж закисання сильні, це може сигналізувати про інфекцію або навіть кон’юнктивіт.

У разі повторення запалень необхідно відразу звертатися до лікаря. Лікар може призначити бужування – маніпуляцію, яка розширює носослізний канал за допомогою маленького зонда.

Відвідати лікаря потрібно й у разі, якщо дитині більше ніж вісім місяців, а проблема закисання залишилася.

Правила заварювання ромашки для немовлят

Важливо дотримуватися дозування, зазначеного в рецептах, щоб у дитини не виникла негативна реакція організму.

Настої. Для настою 3 ч. л. сировини заливають 250 мл окропу. Засіб залишають для настоювання на 30 хв. Рідину використовують для полоскання рота чи горла. Оскільки грудна дитина ще не вміє цього робити, в розчині змочують клаптик марлі й обробляють запалені області.

Відвари рослини можна використовувати для купання дитини. Для його приготування знадобиться: вода – 500 мл, ромашка – 1 ст. л.

Спочатку сировину заливають водою, ставлять ємність із сумішшю на плиту і кип’ятять 20 хв. Рідину залишають для настоювання на 30 хв. Після цього настій виливають у ванночку для купання немовляти.

Відвар, приготовлений за цим рецептом, можна також вживати всередину, але в теплому вигляді. Для маленької дитини вистачить 250 мл тричі на добу протягом 2-3 місяців.

Щоб позбутися кашлю у новонародженого, готують відвар з наступних компонентів: суцвіття рослини – 5 ст. л., вода – 500 мл.

Ромашку необхідно залити водою, кип’ятити на слабкому вогні близько 20 хв. і варити ще 15 хв. Після цього напій охолоджують і проціджують.

Лікарі радять давати дітям пити в теплому вигляді. Їм же можна полоскати носоглотку і ротову порожнину. Процедуру проводять до 5 разів на добу.

Без рекомендацій лікаря не можна давати ромашку немовляті і займатися лікуванням іншими народними засобами.

«Уют! №27-30.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *