Якщо взимку занудьгували – посадіть огірки на підвіконні

У лютому-березні вже можна сіяти огірки на підвіконні. Підбираючи сорти і гібриди, треба пам’ятати, що в кімнаті для них екстремальні умови – висока температура, низька вологість і освітленість… Це підсилює кількість пустоцвіту. Тобто, треба підбирати стійкі до цього явища сорти. Вони мають бути невибагливими і витривалими.

Огірки на підвіконні

Для ранніх посівів більше підійдуть гібриди Форвард і Фауст, для пізніх посівів – Арбат і Флагман. Скоростиглість, відмінний смак і сильний аромат – це все про них. Це партенокарпічні гібриди. Тобто, ручне запилення їм не знадобиться. Але якщо на пакетику насіння написано «бджолозапильний сорт», врахуйте, вони без ручного запилення в кімнатних умовах урожай не дадуть.

А є гібрид, який так і називається – віконно-балконний. У нього дуже солодкі огірочки.
Якщо хочете корнішони, зверніть увагу на гібриди Патті та Примадонна. У них плоди зібрані в пучки, вони ніколи не бувають гіркими.

Для огірка годиться ємність не менше 5 л. Чим більший горщик, тим простіше тримати ґрунт в помірно-вологому стані.

Ґрунт для огірків повинен бути легким. Бажано, щоб у ньому було багато органіки. Приготувати його неважко самим.

Рецепти:
  • городня земля, торф, перегній у співвідношенні: 4 : 1 : 1. На кожне відро суміші додаємо 1 скл. золи і по 2 ст. л. комплексного добрива;
  • дернова земля і біогумус (1 : 1) + 0,5 скл. золи;
  • торф, перегній, тирса, дернова земля (2 : 2 : 1 : 2) + 0,5 скл. золи на 5 л суміші.
    Ґрунтом заповнюють ємності, не доходячи 3-4 см до країв, і залишають у вологому стані. Через 2 тижні можна приступати до посіву. Зазвичай сіють по 2 насіння в кожну ємність, закладаючи їх на глибину 2-3 см.
    Корисно перед посівом насіння покласти в холодну воду і помістити в холодильник на 2 дні. Це підвищить їх стійкість до стресів. Після посіву контейнер накривають плівкою чи склом і поміщають в тепле місце. Як тільки з’являться сходи, перенесіть контейнери на підвіконня. Тільки стежте, щоб не було протягів. Не забувайте раз у 14-20 днів підгодовувати рослини до цвітіння азотними добривами, а під час цвітіння – комплексними. Вище 5-6-го вузла пагони прищепують, а на бічних залишають по 2 вузли.

Антоніна Рябоконь, Харківська обл.

Помилки при вирощуванні розсади

Так хочеться швидше приступитися до посіву насіння! Але не варто поспішати. У кожної культури – свій термін посіву, інформацію про який ви можете знайти на звороті упаковки з насінням.

  • Загущений посів – найпоширеніша помилка. Сіянцям буде тісно, вони почнуть боротися за життєві ресурси і витягуватися. Імунітет у рослин знизиться. Вчасно робіть проріджування та пікірування сіянців.
  • Насіння обов’язково потрібно обробляти від хвороб перед посівом. Але слід враховувати, що деяке продається вже обробленим, що зазначено на упаковці, тож ще одна обробка може тільки нашкодити.
  • Якщо використовуєте свій ґрунт, а не куплений, то його потрібно знезаразити. Це можна зробити за допомогою проморожування, або ж пролити окропом чи прогріти в духовці.
  • При посадці не заглиблюйте насіння. Деякі культури взагалі цього не потребують, наприклад, петунії.
  • Підживлюйте розсаду правильно. Перші підживлення можна проводити приблизно через 7 днів. Потім раз на 7-10 днів залежно від добрива та культури.
  • Правильне освітлення. При надлишку світла розсада може отримати опіки, а при нестачі – сильно витягуватися.

Ольга Бура, Хмельницька обл.

В очікуванні сезону

Мине трохи часу – і роботи на городі стане стільки, що ніколи буде, як кажуть, і вгору глянути. Утім, уже тепер слід активно готуватися до сезону і починати висаджувати розсаду деяких культур. Не забувайте зазирати до посівного календаря та звіряти з ним сприятливі для посадки дні.

У лютому можна приступати до зимового щеплення живців, заготовлених восени. У теплу погоду зробіть санітарне обрізування дерев і чагарників. Якщо не заготували живці з осені, можна зробити це в не морозні дні лютого, найпізніше – у березні.

Наприкінці місяця при потребі оновіть побілку чи обв’язку мішковиною на штамбах і скелетних гілках дерев. Це захистить їх від морозобоїн, сонячних опіків, вітру. Для побілки підійде водоемульсійна фарба чи вапняне молоко. Перевірте захист штамбів дерев (особливо молодих) від гризунів. Із середини лютого миші проявляють особливу активність, пошкоджуючи молоду кору. Перевірте прикопані з осені саджанці, чи не постраждали від гризунів, вітру і морозу.

Андрій Тертичний

«Уют» №6-3.02.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *