Якщо загублено посилку

Я відправив посилку, але до отримувача вона не дійшла. На пошті конкретних пояснень про її місцезнаходження отримати не можу. Як мені бути?

Андрій, Сумська обл.

Якщо загублено посилку

Порядок надання послуг поштового зв’язку регулюється положеннями Цивільного кодексу України, Закону України «Про поштовий зв’язок» (далі – Закон), іншими нормативно-правовими актами та договором.

Вам потрібно:

  • звернутися до поштового відділення з письмовою заявою про втрату відправлення. У заяві зазначити: вид, категорію, номер поштового відправлення, місце та дату прийняття, прізвище, ім’я та по батькові адреси відправника й адресата, в окремих випадках – суму оголошеної цінності поштового відправлення, суму післяплати.

До заяви потрібно додати: квитанції про оплату, касовий чек або договір, укладений у такому поштовому відділенні, із зазначенням ваги, ціни тощо;

  • вимагайте від працівника поштового зв’язку складання акту, який підписується ним, керівником об’єкта поштового зв’язку та відправником/одержувачем;
  • на підставі наявних доказів (заява, акт, фотофіксація) зверніться до оператора із письмовою претензією про отримання компенсації за втрачене поштове відправлення. Оператор зобов’язаний надати письмову відповідь споживачу в місячний термін із моменту отримання претензій.

Відповідно до ст. 18 Закону, за повну втрату посилок без оголошеної цінності оператор поштового зв’язку відшкодовує вартість послуг поштового зв’язку та сплачує штраф у розмірі 100 % вартості цих послуг; за повну втрату посилки з оголошеною цінністю – вартість у розмірі суми оголошеної цінності поштового відправлення, вартості послуг поштового зв’язку та сплачує штраф у розмірі 25 % вартості цих послуг.

Вартість попередньо оплачених користувачем послуг, що фактично не були йому надані, відшкодовується користувачеві в повному обсязі на підставі квитанції чи іншого документа про оплату цих послуг;

  • у разі, якщо письмове звернення не принесло результату, звертайтеся до суду з позовною заявою про виплату компенсації за втрачене оператором поштового зв’язку поштове відправлення.

«Уют» №10-4.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *