Якщо заправляти повний бак
Деякі водії на заправках намагаються заповнювати бак авто «до повного», щоб округлити суму за паливо, або з наміром відтягнути час до наступного заїзду на АЗС. Однак подібні звички негативно впливають і на машину, і на гаманець автовласника. Чому краще відмовитися від такої практики, і не заправляти авто по максимуму?

Витік і пошкодження двигуна
Заливаючи паливний бак, можна перевантажити випарну систему в транспорті, а також збільшується ризик спровокувати небезпечний витік через надлишковий тиск у системі. Так, у сучасних автомобілях передбачена особлива система, яка не дозволяє парам палива залишати бак і проникати в інші місця. Однак якщо заливати бензин чи дизель до краю, то рідина може виявитися замість бака – в інших місцях авто, що спричиняє всілякі несправності.
Варто враховувати, що переповнення бензобака здатне призвести до потрапляння зрідженого палива у вугільний фільтр, призначений для пари. Це, як наслідок, може вплинути на продуктивність автомобіля, може пошкодити двигун і як наслідок потрібно буде витрачатися на ремонт.
Ризик пожежі
Якщо дорожнє полотно – наче американські гірки, і доводиться їхати вибоїстою дорогою, у заповненій паливом під зав’язку машині воно може витікати з бака через пробку чи вентиляційні клапани. Таким чином, дизель або бензин може потрапити на розігріті глушник або елементи гальмівної системи, що здатне призвести до займання.
Розігрів на сонці
У теплу пору року водіям також варто враховувати, що якщо залишити машину, заправлену під зав’язку, на тривалий час на сонці, паливо від нагрівання розширюватиметься і витікатиме з заливної горловини. У результаті істотно підвищується небезпека виникнення пожежі – наприклад, через недопалок.
Тяжче авто – більше витрати палива
Не слід також забувати про просту фізику – чим більше вантажу везе автомобіль, тим більше він витрачає палива відповідно. Так резонно переглянути вміст багажників, прибравши звідти непотрібні предмети, без яких можна спокійно обійтися під час поїздок.
«Погляд часу» №19-11.05.2023