Чи можна, при звільненні за угодою сторін, отримати статус безробітного й одержувати допомогу по безробіттю?

Звільнення за угодою сторін

Так, можна. Статус безробітного надається особам, які зазначені у частині першій ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон), з першого дня реєстрації в територіальному органі на підставі заяви (зокрема поданої засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи, підбір якої здійснюється відповідно до ст. 46 цього Закону.

Відповідно до ч. 51 розділу XI Закону, на період дії карантину статус безробітного надається без вимог до наявності підходящої роботи.

При цьому особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП України), тривалість виплати допомоги по безробіттю відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2020 р. № 1533 (далі – Закон 1533) скорочується на 90 календарних днів.

Відповідно до пп. 2 п. 3 розділу IV Порядку надання допомоги по безробіттю, зокрема одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020 р. № 624, у разі звільнення з останнього місця роботи за угодою сторін виплата допомоги по безробіттю скорочується з 271-го календарного дня, особам передпенсійного віку – з 631-го календарного дня після призначення допомоги по безробіттю.

Наразі відповідно до п. 32 розділу VIII Закону 1533 для осіб, звільнених у період карантину з останнього місця роботи за власним бажанням та угодою сторін, загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 270 календарних днів.

«Погляд часу» №20-13.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *