Якщо дитина спіймала вас на гарячому

Батьки намагаються до останнього приховувати те, звідки насправді беруться діти. Однак іноді трапляється, що чадо “застукало” тата і маму в ліжку. Що робити батькам? Як вчинити правильно, аби не шокувати і не налякати сина чи дочку?

Все, звичайно ж, залежить від того, скільки дитині років. Величезна різниця є між дворічним малюком і п’ятнадцятирічним підлітком, тому поведінка і пояснення батьків повинні відповідати віковій категорії їхнього чада. У цій делікатній ситуації батьки не повинні втрачати самовладання, тому що платою стане довгострокове спільне подолання цієї самої неприємної ситуації. Насправді, від дій і слів батьків згодом залежить, наскільки дитина буде довіряти їм надалі, наскільки будуть подолані всі негативні емоції і враження про цей неприємний інцидент. Якщо вже сталася така ситуація, то в ній необхідно уважно і ретельно розібратися.

Маленька дитина може і не зрозуміти, що відбувається. У цій ситуації важливо не розгубитися, зробити вигляд, що нічого дивного не відбувається, інакше дитина буде відчувати підвищений інтерес до цього. Малюкові можна пояснити, що батьки робили масаж один одному, грали, пустували, штовхалися. Дуже важливо не одягатися при дитині, а відправити її, наприклад, подивитися, чи йде на вулиці дощ, принести іграшку. Потім, щоб у малюка не залишалося сумнівів у нормальності всього, що відбувається, можна запросити його весело пограти разом із батьками, покататися на татові, зробити всім один одному масаж.

Але в дітей цієї вікової категорії, а також у більш старших дітей, дуже часто після такої ситуації залишаються страхи – вони думають, що батьки б’ються, що тато б’є маму, і тому вона кричить. Дитину необхідно негайно заспокоїти, розмовляти рівним, доброзичливим тоном, всіляко підкреслюючи, що вона помилилася, що батьки дуже-дуже люблять один одного.

Якщо дитині 7-10 років, цілком імовірно, що вона в цьому віці вже давно знає про стосунки чоловіків і жінок. Але оскільки діти розповідають один одному про секс, вважаючи це брудним і ганебним заняттям, то побачений раптом акт любові батьків може дуже глибоко відбитися на дитячій психіці. Діти, які коли-небудь ставали свідками сексу між батьками, розповідали пізніше, у зрілому віці, що відчували образу, злість на батьків, вважаючи їхні вчинки негідними, непристойними.

Перш за все, варто заспокоїтися, взяти себе в руки. Якщо на дитину накричати в даний момент, вона буде відчувати озлоблення, несправедливу образу. Слід якомога спокійніше попросити дитину почекати вас у своїй кімнаті. Перш за все, потрібно запитати дитину, що вона знає про секс. Дитині 8-10 років можна запропонувати спеціальну дитячу літературу на теми стосунків чоловіка і жінки, появи дітей. Розмова повинна бути максимально спокійною, батьки не мають показувати, що їм дуже соромно і неприємно про це розмовляти.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber