Якщо косметику зберігати правильно, вона не завдасть шкоди здоров’ю

як правильно зберігати косметику
Якщо косметику зберігати правильно, вона не завдасть шкоди здоров’ю

Ми намагаємося вибрати гарну, якісну косметику, яка, до речі, коштує чималих грошей, і нерідко економимо її, намагаючись відтягнути момент, коли вона закінчиться. А це не завжди вигідно, іноді навіть дуже небезпечно, адже всі косметичні засоби мають термін придатності.

У мене був неприємний досвід, коли я придбала дорогий крем, а виявилося, що термін придатності закінчується. У мене почалася жахлива алергія. Мій косметолог сказала, що, швидше за все, крем зберігався в неправильних умовах. Також вона дала мені поради, як правильно зберігати косметичні засоби. І тільки після цього я стала звертати увагу на інструкції до засобів, у яких детально описані терміни.

На що треба звернути увагу:

• У нерозпечатаному вигляді косметика може зберігатися в середньому 30-36 місяців. У якісних косметичних засобах цей термін завжди вказано на упаковці. Якщо такого маркування немає, від покупки краще утриматися. Після того як косметичний засіб відкрили, його термін придатності зменшується в рази.

• Лосьйони, маски, гелі зберігаються не більше півроку, після цього терміну їх потрібно викинути, адже вони можуть нанести нам шкоди.

• Рідкі помади, блиски для губ зберігають до 1,5 року, а ось звичайна помада придатна 1 рік.

• Менший термін життя в туші, після відкриття її термін придатності від 3 до 6 місяців, тому я завжди купую туш у невеликих упаковках.

• Тіні, пудри вимагають зберігання в прохолодному, сухому, темному місці.

• Засоби по догляду за шкірою та інші креми при температурі нижче 8 °C повністю втрачають свої властивості.

• Духи, парфумовану воду треба тримати в холодильнику. У середньому термін їх придатності до 1 року.

• Багато косметичних засобів, особливо пудра, бояться вологи. Тому у ванній можна залишити тільки мило, шампунь і засоби для душа, решту косметики потрібно зберігати в сухому місці.

Наталія Єреміца, м Житомир

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *