Якщо кури лисіють

лисі курі

Власники присадибних господарств часто спостерігають випадання пір’я у курей. Іноді можна навіть бачити абсолютно голих птахів або ж лише подекуди з пір’ям.

Найчастіше це пов’язано з сезонним линянням. Однак можуть бути й інші фактори: білкове голодування, надлишок жиру у раціоні, нестача макроелементів (кальцію, фосфору) та мікроелементів (сірки, марганцю, йоду та інших).

Причиною також може бути і наявність шкірних паразитів (коростяві кліщі, пухопероїди чи воші). Тому, у першу чергу, потрібно звертати увагу на симптоми. Випадання пір’я у хворих курей насамперед буває на спині і біля кореня хвоста. Згодом оголюються ділянки шиї, грудей і живота. При цьому окремі птахи стають абсолютно голими, шкіра у них запалена, подекуди із синцями. Курки поступово худнуть, у них знижується несучість. У вигляді ускладнення може виявитися канібалізм (розкльовування). Підвищується сприйнятливість до інфекційних захворювань.

У літній період особливо сприятливо діє на організм курей вигульне утримання. У раціон годування рекомендується вводити макуху, овес, продукти переробки копит і пера, що містять цистин, слід зменшити подачу жиру. При появі у господарстві хворої  птиці треба давати з кормом сірку (0,2-0,3 г) або ж, за її відсутності, – глауберову сіль по 1 г на день, а також з питною водою – йодид калію і по 3-4 мг і сульфат марганцю по 5-8 мг на голову на добу.

Особливу увагу необхідно звертати на забезпеченість

несучок кальцієм і фосфором, для чого у раціонах використовують трикальційфосфат, а при кальцієвій недостатності до корму додають крейду чи гіпс. Крім усього цього у пташнику постійно має стояти ящик із деревною золою.

Наталя Воронюк, ветлікар

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber