Якщо листя з дерев не опало

Якщо листя з дерев не опало
Якщо листя з дерев не опало

Листя, що не опало восени і висить на деревах до заморозків і навіть у грудні, – типова ознака незавершеності процесів росту і розвитку, а тому – недостатньої підготовки дерев до зими.

Кінці пагонів у них не встигли здерев’яніти, та й бруньки погано розвинені, тому вони можуть підмерзати навіть у м’які зими.

Іноді дерева довго не скидають листя і можуть залишатися зеленими через те, що їм передали азотних добрив, які стимулюють ростові процеси. Ріст також може затягнутися, якщо посуха влітку завершується наступними надмірними опадами чи щедрими поливами. Ці фактори можуть викликати вторинний ріст пагонів. Вони утворюються з уже сформованої верхівкової бруньки у кінці літа – на початку осені. У таких випадках ніжні молоді листочки залишаються зимувати на деревах своєрідними муміями, із мертвими вже тканинами, які не можуть сприйняти і передати сигнали рослини на відділення від гілок. Із часом, звичайно, вони висихають і падають під впливом снігу чи вітру. Але є небезпека, що в облистнених дерев перший сніг (а він завжди мокрий і важкий) поламає гілки. Адже, налипаючи на листя, він створюватиме додаткове навантаження на гілки. Тому сніг із таких дерев потрібно періодично струшувати вручну за допомогою рогатини чи оббиваючи їх палицею, обмотаною на кінці ганчіркою для пом’якшення удару.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *