Якщо лопнула кора на черешні

лопнула кора

Нещодавно виявив, що на черешні лопнула кора. Чому це сталося і що робити?

Микола Бабенко

Тріщини на черешні можуть бути наслідком кількох факторів. Це може бути результат зимового ушкодження, тобто, морозобоїна чи сонячний опік. Найчастіше вони з’являються на стовбурах із південно-західної сторони. Але дуже часто причиною розтріскування кори у першій половині вегетації є надлишок вологи і перезволожений ґрунт. У результаті частих дощів, надмірних поливів або застою ґрунтових вод рослина отримує велику кількість вологи. А черешня, як відомо, відрізняється активним ростом, і кора просто не встигає за деревиною, яка швидко росте.

У молодих дерев для попередження розривів кори навесні під час сокоруху ножем уздовж стебла чи гілки роблять поздовжні (до деревини) розрізи довжиною 10-15 см. Цей прийом називається борознуванням. Але він застосовується лише на молодих (3-5-річних) деревах. На старих черешнях надрізи кори не роблять, щоб уникнути виділення глею.

Проте ці залишати рани відкритими не можна. Якщо не вжити заходів щодо їх лікування (вчасно не продезінфікувати 3 %-м мідним купоросом і не замазати садовим варом із наступним обмотуванням медичним бинтом або мішковиною), то у ранах можуть оселитися грибки, які поступово зруйнують деревину. У результаті міцне на вигляд дерево може зламатися у найбільш несподіваний момент: через різкий порив вітру чи при збиранні урожаю.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *