Якщо міль зіпсувала пальто. Що робити?

Якщо міль зіпсувала пальто

Мабуть, найнеприємніший сюрприз, який можна виявити в своєму гардеробі, діставши вовняні речі, – це пошкоджене міллю пальто. Відновити пошкоджене міллю пальто особливо складно на ворсисто гладкій поверхні, на якій міль в буквальному сенсі вистригає (виїдає) цілі галявини.

Справжня вміла господиня не стане з будь-якою дрібницею звертатися до ательє з ремонту одягу.

Обробка парою. Якщо пальто з ворсистої тканини, можна спробувати підняти ворс за допомогою пари та, наприклад, зубної щітки. Розчешіть пошкоджене місце, потім трохи відпарте. Робити це слід над чайником, що кипить, або праскою з функцією пари, але не прасувати, а відпарювати у висячому положенні. І «залисина» стане непомітна.

«Латка» мереживом. Якщо підійти до справи творчо, латка стане оздобленням одягу. Щоб вона не мала недоречний вигляд, можна зробити кілька штук – однією закрити дірку, а решту довільно розмістити на пальто. Для латок придатне будь-яке мереживо, з якого вирізують квіточки або інші елементи, а між ними шовковою ниткою створюють ілюзію гілочок.

Художнє штопання. Штопання виконують нитками, витягнутими з припусків швів, із підбортів і підгинів. Під час шиття намагайтеся повторити плетіння тканини, потренувавшись на непомітному шматочку. У кінці розчешіть зашите місце жорсткою щіткою.

Аплікація. Аплікація-брошка, зв’язана гачком, зробить пальто красивішим, а плетіння не потребує багато часу. Але нашити таку прикрасу можна лише там, де це доречно: на грудях, кишенях. Можна зв’язати аплікацію у вигляді листочка дуба з контрастних тканині пальто ниток.

Аплікація на пальто 

«УЮТ» №47-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *