Якщо огірки захворіли

огірки захворіли

Якщо на огірках з’явилися перші ознаки борошнистої роси, то літр звичайної молочної сироватки нагрівають до температури 20-25 °С, розводять у відрі води й обприскують нею рослини, причому не тільки ті, на яких вже проявилося захворювання, але і всі ті, що ростуть поруч. Можна обприскувати огудину і чистою сироваткою.

При несправжній борошнистій росі проводять обприскування часниковим настоєм: 50 г часнику подрібнити, розвести отриману кашку у 1 л води, закрити кришкою і настояти добу. Після чого отриману суміш процідити, додати ще води до 10 л загального об’єму й обприскати рослини. При необхідності обприскування можна повторювати неодноразово.

При різних хворобах огірків і для профілактики їхньої появи фахівці рекомендують використовувати зольний розчин: 1 скл. деревної золи заливають 2 л окропу і настоюють протягом 2 діб, проціджують і додають натерте на тертці господарське мило – 10-15 г. Обприскують не менше 2 разів із проміжком 7 днів. Якщо ураження огірків значне, то кількість обробок можна подвоїти.

Якщо всі перераховані вище народні способи лікування не змогли впоратися й огірочки продовжують хворіти, але застосовувати сильнодіючі токсичні препарати не хочеться, значить, для подальшої боротьби з хворобами можна використовувати біопрепарат «Фітослорін».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Якщо огірки захворіли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.