Якщо розсада огірка витягнулася

Якщо розсада огірка витягнулася

При дефіциті світла і тепла сходи огірків, особливо ранніх, можуть сильно витягуватися ще до утворення справжніх листків. У цьому випадку стебло до сім’ядолі потрібно обережно укласти у вигляді кільця на ґрунт по внутрішній стінці горщика, засипати землею і полити. Через тиждень воно вкорениться, а рослина стане низькою та міцною. За період вирощування розсади її треба 1-2 рази підживити розчином коров’яку (1 : 8) з додаванням на 1 л розчину 1,5 г сечовини і 1 г хлористого калію. Перше підживлення проводять через 2 тижні після появи сходів (1 скл. розчину на 6-8 рослин), а друге – за 1-2 дні до висаджування у відкритий ґрунт.

При вирощуванні короткоплідних сортів сіянці прищипують над другим справжнім листком. Це зупиняє витягування рослин і викликає ріст бічних пагонів, на яких зав’язь утворюється раніше, ніж на головному, що прискорює плодоношення. Розсаду довгоплідних сортів, а також короткоплідного сорту Неросимий 40 не прищипують, оскільки вони здатні утворювати пазушні пагони без прищипування основного.

Розсада готова для висадки в ґрунт у віці 25-28 днів, коли вона має 4-5 добре розвинених листків і сильну кореневу систему. Сіянці, призначені для висаджування у весняні теплиці без обігріву, а тим більше у відкритий ґрунт, обов’язково загартовують: спочатку виносять у більш прохолодні приміщення, а потім “привчають” до відкритого повітря і сонячних променів.

Розсада

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber