Якщо скоротили на роботі за кілька місяців до пенсії

Якщо скоротили на роботі за кілька місяців до пенсії

У Пенсійному фонді розповіли, що у деяких випадках є сенс стати на облік у центр зайнятості.

Заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко пояснила алгоритм дії у випадку, якщо звільнили з роботи до настання пенсійного віку.

«Підкажіть, чи можу я вийти на пенсію раніше, коли мене скоротили з роботи за дев’ять місяців до настання пенсійного віку? Маю великий стаж – 35 років. Чи варто стати на облік у службу зайнятості?» – поцікавилася одна з наших читачок.

Ірина Ковпашко пояснила, що до 2011 року люди у передпенсійному віці могли вийти на заслужений відпочинок раніше, якщо їх скоротили на роботі. Однак зараз норма змінилася і це неможливо. «До певного часу діяла норма, за якою люди передпенсійного віку у разі їх скорочення з роботи могли вийти на пенсію раніше, однак у 2011 році її скасували.

Є відповідне рішення Конституційного суду з цього питання, але поки що немає жодного нормативного документа, який регулював би порядок призначення дострокових пенсій у зв’язку зі скороченням із роботи», – зазначила заступник голови правління ПФУ.

Вона також пояснила, що у такому випадку краще піти у центр зайнятості, де почнуть виплачувати допомогу по безробіттю, а період зарахують до страхового стажу.

«Хочу зазначити, що при розрахунку заробітної плати за цей проміжок часу будуть враховувати мінімальну заробітну плату», – пояснила Ірина Ковпашко.

Контакт-центр ПФУ: 0 800 503 753 (безкоштовно).

«Погляд часу» №2-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *