Якщо светр «сів»…

Якщо светр «сів»

Можливо, ваш чоловік захотів вас порадувати і сам виправ свої речі або ви відволіклися і ненавмисно виставили неправильну програму прання. У підсумку хороший і майже новий светр тепер впору чотирирічній дитині або вашій собачці.

Причин такої неприємності кілька: неправильна температура води; різка зміна температур, від якої звужуються і деформуються волокна; велика кількість обертів при сушінні.

Светру ще можна повернути форму, але діяти потрібно відразу, поки він не висох. Налийте в раковину теплої води і додайте дитячий шампунь або кондиціонер для волосся. Почніть із ковпачка. Якщо здасться, що цього мало, можна додати побільше кондиціонера, приблизно третину склянки. Також можна використовувати м’який засіб для прання вовни.

Замочіть светр у воді на 10 хвилин, щоб розтягнулися волокна тканини.

Вийміть светр, акуратно зливаючи зайву воду. Тільки не віджимайте його і не полощіть у чистій воді.

Візьміть два великих рушники. Розстеліть один на рівній поверхні, розкладіть на ньому светр і накрийте другим. Скрутіть обидва рушники в рулон разом зі светром, щоб увібрати воду.

Розкладіть светр на сухому рушнику, акуратно розтягуючи його до початкового розміру. Не забирайте річ з рушника, поки не висохне, і періодично перевіряйте його стан, розтягуючи руками.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber