Якщо у дитини плоскостопість
Плоскостопість або деформація стопи буває вродженим захворюванням, а також відмічено, що повні діти дуже часто мають плоскостопість. При плоскостопості стопа не здатна пом’якшувати поштовхи й удари при ходьбі, що викликає больові відчуття у дитини, може травмуватися хребет і навіть боліти голова. Тому, якщо малюк намагається уникати прогулянок пішки – зверніть увагу на це й покажіть дитину ортопеду.
Якщо дитина ходить, то можна проконтролювати, чи зі стопами все гаразд, подивившись на взуття малюка: якщо взуття має скіс до внутрішньої сторони підошви або каблука, це означає, що п’яткова кістка розташована з нахилом, а не прямо, як годиться. Це явна ознака плоскостопості. Оскільки стопа формується до 16 років, то, помітивши відхилення у формуванні стопи в малюка до трирічного віку, ви маєте багато шансів виправити це становище й вилікувати плоскостопість.
До 5-6 років стопи дитини є каркасом із м’язів і хрящів, які згодом стануть міцнішими. Човноподібна кістка на підйомі стопи формується та костеніє до 5 років. І до 5 років підйом стопи має жирову подушечку, яка зникає в міру зростання скелета та збільшення навантаження на стопи.
Для діагностики плоскостопості в дошкільних установах практикують метод «копірки», коли намазують стопу дитини фарбою й роблять відбиток на папері. Якщо на папері відбилась лише п’ята, зовнішній контур стопи й передня частина стопи з пальцями – це нормальне положення стопи, усе в порядку. А якщо на малюнку видно всю стопу або лише її середню частину – це плоскостопість.

У профілактичних і лікувальних цілях дозволяйте дитині ходити по різних поверхнях: босоніж по кімнаті, по траві, по піску, по гальці. Тоді стопи дитини масажуватимуться природним чином і м’язи стопи будуть тренуватися. Ще можна й потрібно проводити ігри з дитиною, де задіюється стопа: запропонувати походити як ведмедик на зовнішній стороні стопи, походити як крадеться лисичка на пальчиках, як ходить слон на п’ятах. Можна пограти, утримуючи м’ячик стопами, помасажувати стопу м’ячиком.
«УЮТ» №42
Сповіщення: Чи потрібен у дитячому взутті супінатор? | Газета "Уют"