Якщо вашу квартиру затопили сусіди

Якщо вашу квартиру затопили сусіди
Якщо вашу квартиру затопили сусіди

 «Погляд часу» №8-2019

Проживаю в багатоповерхівці. Учора мою квартиру затопили сусіди, які мешкають поверхом вище. Унаслідок цього було на значну суму пошкоджено моє майно. Куди звертатися з цього приводу і скільки це мені коштуватиме?

Наталя, м. Тернопіль

Коли зі стелі ллється, то насамперед треба повідомити про це сусідів зверху, щоб вони перекрили воду. Якщо їх немає вдома, то зателефонуйте балансоутримувачу багатоквартирного будинку чи в аварійну службу. Вони повинні перекрити загальну подачу води у вашому будинку.

У випадку залиття квартири найважливіше значення має належне фіксування цього факту. Для цього постраждалій особі треба звернутися до балансоутримувача багатоквартирного будинку. Його комісія повинна негайно прибути до вас, оглянути помешкання ваше та ваших сусідів і скласти акт про залиття. У такому акті мають бути зазначені: факт і характер залиття, його причина, обсяги необхідного ремонту приміщень, перелік пошкоджених внаслідок залиття речей та їхня орієнтовна вартість, висновок щодо винних осіб.

Акт про залиття складається у присутності постраждалої особи та ймовірного винуватця. Крім того, постраждалій особі бажано сфотографувати найбільш важливі місця. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Якщо балансоутримувач багатоквартирного будинку проігнорував ваше звернення і його комісія не прибула за вашим викликом, то вказані факти доведеться доводити в суді. Для цього знадобляться: письмова заява з відміткою про вручення, роздруківки вихідних та вхідних телефонних дзвінків між абонентами і т. п.

Для встановлення розміру матеріальної шкоди, завданої залиттям вашого помешкання, необхідно звернутися до експертів з проханням провести відповідне дослідження. Не виключено, що доведеться експертним шляхом також встановлювати причину залиття. За проведення таких експертних досліджень постраждалій особі треба буде сплатити понад 3000 грн. До речі, під час розгляду справи у суді суд може поставити під сумнів висновки таких експертних досліджень.

Позовну заяву про стягнення матеріальної шкоди у зв’язку із залиттям квартири варто подавати, якщо маєте належні документи про факт і причину залиття, про винних осіб і розмір завданої шкоди. За подання до суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі одного відсотка ціни позову (розміру шкоди). У разі задоволення позову суд зобов’яже відповідача відшкодувати вам судові витрати.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *